۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۲
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83430505
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۴ رشته فنی و مهارتی پذیرای دانش آموزان سمنانی است

سمنان- ایرنا- معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان سمنان گفت: دانش آموزان استان برای انتخاب رشته در دوره متوسطه در ۸۴ رشته فنی و مهارتی حق انتخاب دارند.

حسین رشیدی روز پنجشنبه در نشست با اصحاب رسانه با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان در سالن اجتماعات آموزش و پرورش، افزود: ۹۸ هنرستان در استان سمنان برای ارائه خدمات آموزشی و مهارتی وجود دارد.
به گفته وی، تعداد هنرستان‌ها در استان سمنان با توجه به تراکم بالای دانش آموزان چشمگیر است و باید از این ظرفیت برای سوق دادن دانش آموزان به رشته‌های فنی و مهارتی استفاده کرد.
وی ادامه داد: چراغ راه آموزش و پرورش سند تحول بنیادین است و برای اجرای این سند راهبرد تعریف شده است.
رشیدی یادآور شد: برقراری عدالت آموزشی و ارتقای کیفیت آموزشی راهبرد اصلی در تحقق سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش است.
وی با بیان اینکه در حدود ۴۷.۳ درصد دانش آموزان استان سمنان در رشته فنی تحصیل می کنند، بیان کرد: ۱۰ هزار و ۱۱ دانش آموز از ۲۲ هزار و ۱۲۳ دانش آموز استان در دوره متوسطه در هنرستان‌ها مشغول به تحصیل هستند.
وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش استان سمنان به ۶ هزار و ۶۰۰ دانش آموز در دوره دوم متوسطه در رشته نظری آموزش‌های مهارتی ارائه کرده است.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان سمنان تصریح کرد: آموزش و پرورش به منظور ترویج مهارت آموزی و هویت یابی در دانش آموزان گام‌های خوبی برداشته و برگزاری جشنواره خوارزمی و طرح ایران مهارت از جمله اقدامات انجام شده است.
بیش از هشت هزار معلم در یک هزار و ۱۰۰ مدرسه استان سمنان به ۱۲۰ هزار دانش آموز آموزش می دهند.
۷۳۴۲/۷۴۰۸