۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۸
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83430501
۰ نفر

برچسب‌ها

هفت هزار واحد مسکونی در استان ساخته می شود

همدان- ایرنا- هفت هزار واحد مسکونی در قالب طرح های اقدام ملی مسکن، باز آفرینی شهری و مشارکتی در دست ساخت است و با برطرف شدن موانع، به عملیات ساخت آن ها سرعت داده می شود.

استاندار همدان روز پنجشنبه در نشست اعضای شورای تامین مسکن همدان گفت: از این تعداد واحد مسکونی در دست ساخت، یک هزار و ۶۵۰ واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن، نزدیک به سه هزار واحد در قالب طرح باز آفرینی شهری و مابقی در قالب طرح های مشارکتی به بهره برداری می رسند.

سید سعید شاهرخی با اشاره به مشکلات مسکن مهر اظهار داشت: نزدیک به ۲ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در طرح مسکن مهر ناتمام مانده است؛ این ساختمان ها سرمایه های ملی هستند و باید طرح های ناتمام آن را به سر انجام برسانیم.

وی افزود: هر یک از ساختمان های مسکن مهر در نقاط مختلف استان مشکلات متفاوتی با هم دارند که باید متناسب با مشکلات آن، دغدغه مردم را بر طرف کرد.

شاهرخی بیان کرد: یک هزار و ۱۹۴ واحد مسکن مهر بهره برداری نشده، در شهر های با جمعیت بیش از ۲۵ هزار نفر سطح استان داریم.

وی ادامه داد: برخی از این ساختمان ها مشکل حقوقی دارند، برخی منابع و آورده مناسبی ندارند و برخی دیگر نیز بدون برنامه ریزی و ارائه طرح توجیهی در شهرهای کم جمعیت ساخته شده اند.

استاندار همدان عنوان کرد: باید با تدبیر اندیشی، تغییر کاربری و یا کاهش طبقات، از این واحدها استفاده کرد.

وی اضافه کرد: ارایه خدمات اجتماعی برای مسکن مهر تا جای ممکن باید در دستور کار قرار بگیرد.

شاهرخی گفت: در طرح اقدام ملی مسکن، ساخت نزدیک به ۲ هزار واحد مسکونی به استان همدان تخصیص داده شده است.

وی اضافه کرد: در طرح مشارکتی نیز یک هزار و ۶۵۰ واحد مسکونی در نظر گرفته شده است که زمین را دولت رایگان در اختیار انبوه سازان قرار می دهد و شهر داری ها هم مجوز رایگان به آن ها می دهند.
۹۹۰۴/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =