۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۷
کد خبرنگار: 2204
کد خبر: 83430492
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۲۰ نشریه در خراسان جنوبی منتشر می‌شود

بیرجند - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: ۱۲۰ نشریه در بخش‌های مختلف استان به شکل ماهنامه، دو هفته‌نامه، فصل‌نامه و روزنامه منتشر می‌شود که انتشار این حجم نشریه در استان ظرفیت گسترده‌ای است که بتوانیم در چارچوب اهداف نظام از آنها استفاده کنیم. 

ناصر نبی زاده روز پنجشنبه همزمان با ۱۷ مرداد در دیدار اصحاب رسانه استان با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: رسانه ها با رسالت خطیری  که در اطلاع رسانی برعهده دارند ظرفیتی گسترده برای رسیدن به اهداف نظام هستند.

وی با بیان اینکه بدنه رسانه‌ای استان پایبند به نظام هستند اظهار داشت: خط قرمز رسانه‌های استان، نظام، قانون و ولی فقیه است. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: در شرایط سخت که با آن روبه رو هستیم رسانه‌ها با تعهد گسترده، چشم انداز امید و اراده را به نمایش گذاشته اند.

وی گفت: با تلاش رسانه‌ها سمت و سوی جریان‌ها به سوی جمهوری اسلامی و اقتدار آن تغییر یافته و شرایط نشان دهنده آن است که فشار تحریم و کارزار اقتصادی علیه ایران در مقابل رهنمودهای مقام معظم رهبری و پایداری مردم رنگ می‌بازد و جایگاه نظام در منطقه مستحکم‌تر می‌شود. 

 نبی‌زاده افزود: پیگیری برای کمبود کاغذ در استان انجام شد و کاغذ برای خراسان جنوبی اختصاص پیدا کرد و در همه شرایط سخت که استان داشت با امید به خدا عبور کردیم. 

خبرنگار روزنامه زعفران نیز در این نشست گفت: رسانه‌های خراسان جنوبی ارزشی هستند و خبرنگاران به نبوغ فکری سیاسی و اجتماعی رسیده‌اند. 

مهدی کاظمی خواستار توصیه نماینده ولی فقیه به مدیران برای افزایش سعه صدر شد و افزود: نیاز است مدیران پذیرای نقد منصفانه رسانه‌ها باشند. 

وی کاهش صفحات مطبوعات استان به خاطر مشکلات اقتصادی را یادآور شد و اظهار داشت: برای کاهش این قبیل مشکلات نیازمند حمایت دستگاه‌های اجرایی هستیم. 

خبرنگار روزنامه زعفران بر طرح تبادل نظر و افکار در جامعه بر اساس منویات رهبری تاکید کرد و گفت: با توجه به انتخابات پیشرو بین رسانه‌ها نباید خط کشی و حزب بندی باشد چرا که رسانه‌های خراسان جنوبی انقلابی و ارزشی هستند و وابستگی حزبی ندارند. 

وی خواستار همکاری دستگاه‌های امنیتی و اجرایی در این خصوص شد و افزود: انتظار می‌رود برای گام دوم انقلاب نیز از توان رسانه‌ها استفاده شود. 

مدیر پایگاه خبری تحلیلی خبر و هنر نیز گفت: رسانه‌های خراسان جنوبی نجیب هستند اما از همه جوانب تحت فشار قرار گرفته‌اند. 

ابوالفضل حسن پور ادامه داد: مشکلات اقتصادی وضعیت مردم را نامناسب کرده اما رسانه‌ها نشان دادند که کنار مردم هستند و هرگز به مشکلات دامن نزدند. 

وی بیان کرد: حمایت از رسانه‌ها به هفته خبرنگار نباید محدود شود بلکه نیاز است که در طول سال قول‌های داده شده عملیاتی شود. 

مدیر پایگاه خبری تحلیلی خبر و هنر بیمه را از مهمترین دغدغه خبرنگاران دانست و گفت: رسانه‌ها نشان دادند که از هر طیف ولایت پذیری برایشان مهم بوده و در چارچوب اصل نظام فعاایت می‌کنند. 

وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی رسانه‌ای نداشته‌ایم که جو را متشنج کند ادامه داد: خبرنگاران با کمترین دستمزد و امکانات فعالیت می‌کنند و هیچ چشمداشتی ندارند. 

نماینده جامعه عکاسان خراسان جنوبی نیز گفت: امسال با تلاش خبرنگاران انعکاس خوبی از کنگره ملی شهدا ارایه  شد.

محسن نوفرستی افزود: تشکیل هیات اندیشه‌ورز در حوزه خبرنگاران الزامی به نظر می‌رسد تا اولویت‌های فرهنگی اجتماعی و رسانه ای در اختیارشان قرار گیرد.‌

وی بر توجه بیشتر به آموزش خبرنگاران تاکید کرد و گفت: اقداماتی از سوی استانداری ارشاد و بسیج رسانه انجام گرفته که مقطعی بوده و باید مستمر باشد. 

مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی خاورستان نیز گفت: علیرغم اینکه رییس قوه قضائیه در دیدار با مدیران رسانه‌ای گفته بود خبرنگاری که از فسادی پرده بردارد حمایت می‌شود اما در استان چنین نیست و اخیرا خبرنگاری که با مستندات فساد یک دستگاه اجرایی را افشا کرده بود تحت فشار قرار گرفت. 

حسین خسروی چاهک ادامه داد: برخی مسولان رابطه خوبی با مردم دارند اما باید این روحیه گسترش یابد. 

وی بیان کرد: رسانه ملی نقش یک دانشگاه را دارد و از آنجا که مدیران رسانه‌ها در برخی مسایل استان کارشناس هستند می‌توان از ظرفیت آنها در برنامه‌های تولیدی صدا و سیمای خراسان جنوبی فارغ از نگاه سیاسی  استفاده کرد. 

خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز خراسان جنوبی نیز با اشاره به روز خبرنگار و شهادت محمود صارمی گفت: در این روز خبرنگار ایرنا برای ثبت رویداد حمله طالبان به مزار شریف در محل کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان حضور یافت و با اینکه می‌توانست از حادثه جان سالم به در برد اما ترجیح داد خبر را از محل رویداد مخابره کند. 

محمدرسول ابراهیمی اسفدن افزود: شهید صارمی در آخرین مکالمه خود با سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی بیان کرد مزار شریف به دست نیروهای طالبان سقوط کرد، وظیفه من ... که این مکالمه با کلمه وظیفه به اتمام رسید. 

وی اظهار داشت: شهید صارمی معنای واقعی عشق و خون و قلم بود که این معنا را با اهدای جان تحقق بخشید. 

۹۸۹۳* ۶۰۵۴

اخبار مرتبط