وجود شهید بابایی سراسر محسنات بود

اصفهان - ایرنا - همرزم شهید بابایی گفت: تمام وجود شهید بابایی محسنات بود وقتی برای کارمند عایله مندی نتوانستند منزل مناسبی تهیه کنند، منزل سازمانی خود را خالی کرد در اختیار این فرد قرار داد.

امیر سرتیپ دوم خلبان پرویز مرادی روز پنجشنبه در مراسم بزرگداشت شهادت امیر سرلشگر خلبان عباس بابایی، در پایگاه هشتم شکاری شهید عباس بابایی اصفهان، گفت: این شهید بسیار متین و موقر بودند و با کسی شوخی نمی کردند و در مسیر صلوات می فرستادند.
وی با اشاره به دوران همکاری خود با شهید بابایی در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی، افزود:  وقتی این شهید فرمانده پایگاه اصفهان شد؛ مرا به عنوان جانشین انتخاب کردند ولی تهران قبول نکرد و لذا مرا به سمت معاونت پشتیبانی منصوب کردند و وظایف جانشین خود را به من محول کردند.
این همرزم شهید بابایی با اشاره به خاطراتی از خلق و خوی این شهید، اضافه کرد:  شهید بابایی وقتی به واسطه گلایه سربازان متوجه شدند  تلویزیون قرارگاه خراب است، تلویزیون منزل خود را برای آنها آوردند.
وی ادامه داد: ایشان همچنین در پاسخ به کارمندی که عایله زیادی داشتند و نتوانسته بود منزل مناسبی برای خانواده اش تهیه کنند، منزل سازمانی خود را خالی کرد و در اختیار این فرد قرار داد.
مرادی خاطرنشان کرد: شهید بابایی شب و روز این طرف و آن طرف می رفتند و امور پایگاه را پیگیری می کردند.
وی گفت: شهید بابایی در مقابل خلبان عراقی اسیری که به دست نیروهای اسلام افتاده بود با  انسانیت و مدارا برخورد کردند و حتی به او غذا دادند و به ما سفارش کردند مراقب او باشیم.
 همچنین رئیس اسبق عقیدتی سیاسی پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان، با اشاره به انتشار دو کتاب "پرواز تا بی نهایت" و "من و عباس بابایی" در خصوص زندگی شهید بابایی، گفت: مطالعه سرفصل های زندگی این شهید، چهره جدیدی در عرصه عمل، مدیریت  و فرماندهی به دست می دهد.
وی با اشاره به آخرین آیه سوره عنکبوت می فرمایند؛ گفت: قرآن به ما می آموزد کسانی که در راه ما جهاد کنند، خدا راه درست را به آنها نشان می دهد.
حجت الاسلام محمدحسین پورعابدی با بیان اینکه مجاهدت و اخلاص دو ویژگی بارز در وجود شهید بابایی است،  ادامه داد: این شهید اگرچه استاد اخلاقی نداشت ولی به دلیل اینکه اهل جهاد و اخلاص بود، خداوند راه درست را به او نشان می داد.
وی تاکید کرد: شهید بابایی در دو میدان جهاد اصغر و جهاد اکبر مجاهد فی سبیل الله بود و کمتر کسی در این دو جهاد پیروز از میدان بیرون آیند.
این کارشناس عقیدتی و سیاسی با بیان اینکه شهدا برای ما حجت هستند، افزود: هزاران شهید حججی در گذشته، حال و آینده انقلاب بوجود می آیند ولی خداوند یک شهید حججی و یک شهید بابایی را برجسته می کند.
وی با اشاره به  ۳۱ سال خدمت در ارتش تصریح کرد: امروز نیز در ارتش و رزمندگان جان بر کف نیروی هوایی امثال شهید بابایی بسیار وجود دارد و ثمره تلاش آنها پرواز امن جنگنده های ایران علی رغم ۴۰ سال تحریم است.
همچنین جانشین پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان ضمن خوش آمد گویی گفت: راه امثال شهید بابایی الگوی فرماندهان امروز نیروی هوایی است.
امیر سرتیپ دوم خلبان علیرضا انگیزه افزود: شهادت بهترین هدیه ای است که خداوند برای چنین رزمندگانی در نظر گرفته است.
مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت امیر سرافراز ارتش سرلشگر خلبان عباس بابایی با حضور مهمانان لشگری و کشوری و تعدادی از خانواده شهدای نیروی هوایی در پایگاه هوایی هشتم شکاری شهید بابایی اصفهان برگزار شد.
در پایان جلسه از تعدادی خانواده های شهدای نهاجا تقدیر شد.
 ۱۵ مرداد ماه، سالروز شهادت سردار رشید اسلام، سرلشگر خلبان عباس بابایی، معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی است که در سال ۶۶ و در جریان یکی از عملیات های نیروی هوایی به درج رفیع شهادت نائل شد.

۶۰۲۶//۷۱۳۴/

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =