۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۴
کد خبرنگار: 914
کد خبر: 83430466
۰ نفر

برچسب‌ها

بیمارستان قدیم اهر مرکز جامع سلامت اعصاب و روان می‌شود

تبریز-ایرنا- فرماندار شهرستان اهر گفت: بیمارستان قدیمی این شهر به مرکز سلامت اعصاب و روان منطقه شمال آذربایجان‌شرقی تبدیل می‌شود.

زاهد محمودی روز پنج شنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران بر لزوم تبدیل وضعیت ساختمان بیمارستان قدیم اهر از مدرسه کنونی به مرکز درمانی با هدف عمل به نیت واقف زمین آن تاکید و اضافه کرد: اصلی‌ترین نیت واقف زمین این بیمارستان استفاده برای امور درمانی بوده و مکاتباتی در این خصوص با دانشگاه علوم پزشکی تبریز انجام شده است تا پس از تصویب در کارگروه مربوطه به جای استفاده از بخش‌های این ساختمان به عنوان مدرسه،  به عنوان مرکز جامع سلامت اعصاب و روان منطقه تبدیل شود.

وی با اشاره به توسعه بخش آموزش عالی در این شهرستان، وجود دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر را عامل توسعه منطقه دانست و افزود: مجوز ایجاد دانشگاه فرهنگیان در این شهرستان نیز اخذ و قراردادی در این خصوص منعقد شد که امیدواریم از مهرماه امسال نسبت به پذیرش دانشجو اقدام شود.

محمودی از راه اندازی دانشکده فنی و حرفه ای خواهران اهر خبر داد و اظهار داشت: این دانشگاه نیز از مهر ماه امسال در دو رشته دانشجو پذیرش خواهد کرد.

وی با تاکید بر تجهیز بیمارستان باقرالعلوم اهر، گفت : ۲۶۰ هزار یورو از محل اعتبارات وزارت بهداشت و درمان برای خرید دستگاه سی تی اسکن تخصیص و هم اکنون شهروندان اهری از امکانات این دستگاه بهره مند می باشند.

محمودی افزود: خرید دستگاه MRI در مرحله تخصیص اعتبار است و خرید این دستگاه بیش از یازده میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که به صورت جدی پیگیر این موضوع هستیم تا این دستگاه خریداری شده و مردم منطقه از خدمات آن بهره مند شوند.

به گزارش ایرنا، در پایان این آیین از خبرنگاران اهر با اهدای لوح یادبود تقدیر شد.

شهرستان اهر با جمعیت ۱۳۶هزار نفر در فاصله ۹۵ کیلومتری شرق مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.

/۳۰۷۱/۷۲۲۵/۳۰۳۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =