۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۴
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83430406
۰ نفر
زنان در خیابان های فرانسه امنیت ندارند

تهران- ایرنا- به دنبال افزایش اذیت و آزار زنان، مقامات فرانسه اعلام کردند با وجود تصویب قانون مقابله با اذیت و آزار زنان طی یک سال گذشته ۷۰۰ نفر از ناقضان این قانون جریمه نقدی شده اند.

به گزارش یورو نیوز، فرانسه برای کنترل آمار اذیت و آزار زنان در خیابان ها سال گذشته قانون جدید مقابله با اذیت و آزار زنان را تصویب کرد با این وجود طبق گزارش وزیر برابری فرانسه، از سال گذشته تا کنون ۷۰۰ جریمه در مورد خاطیان نقض کننده این قانون صادر شده است.

دولت فرانسه روز پنج شنبه در پیامی توییتری اعلام کرد: برای مدتی بسیار طولانی آزار و اذیت‌های خیابانی تحمل شد اما دیگر اجازۀ توهین، تهدید، دنبال کردن یا تحقیر زنان در خیابانها، شبکه‌های حمل و نقل یا در فضای عمومی داده نمی‌شود. جریمه خاطیان ادامه خواهد یافت.

بر اساس این قانون، خاطیان را می‌توان به دلیل ارتکاب جرایمی همچون متلک گفتن، انجام حرکات ناپسند، اظهارنظرهای نامناسب دربارۀ ظاهر و بدن زنان و دنبال کسی راه افتادن در خیابان‌ها بین ۹۰ تا ۷۵۰ دلار جریمه کرد.

براساس گزارش موسسه مطالعاتی  افکار عمومی فرانسه (IFOP) در سال ۲۰۱۸ از هر ۱۰ زن فرانسوی ۸ نفر گفته‌اند که دست‌کم یک‌بار، نوعی از مزاحمت یا سوء‌استفاده جنسی را در اماکن عمومی تجربه کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =