۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۷
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83430399
۰ نفر
دیدار رایزن فرهنگی ایران با رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان

بیروت- ایرنا- "عباس خامه یار" رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان با شیخ عبدالامیر قبلان رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان دیدار کرد.

در این دیدار که روز گذشته و در چارچوب آشنایی با رایزن فرهنگی جدید ایران در لبنان صورت گرفت، شیخ علی الخطیب معاون رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان و نیز "نزیه جمول" دبیرکل این مجلس نیز حضور داشتند.

دو طرف در جریان این دیدار در خصوص روابط فرهنگی مشترک بین ایران و لبنان و راههای تقویت آن گفتگو و بر لزوم توسعه و تقویت این روابط تاکید کردند، به ویژه اینکه دو کشور روابط تاریخی و برادرانه ای دارند.

شیخ قبلان برای خامه یار که به تازگی به عنوان رایزن فرهنگی ایران در لبنان تعیین شده است، آرزوی موفقیت کرد و تقویت روابط ایران و لبنان را به نفع ملت و دولت دو کشور دانست.

خامه یار نیز پس از این دیدار گفت: باعث افتخارم است که در آغاز فعالیت و ماموریت فرهنگی خود در لبنان و در آستانه عید قربان با شیخ قبلان ملاقات کردم و ضمن انتقال سلام و مراتب احترام مسئولان جمهوری اسلامی ایران به ایشان، آمادگی خود را برای ادامه همکاری فرهنگی با لبنان و تقویت بیش از پیش آن  به ویژه با برادران مجلس اعلای اسلامی شیعیان و سایر طوایف لبنانی اعلام می دارم.

وی تصریح کرد: معتقدم در شرایط دشوار کنونی نیازمند همکاری و همبستگی با یکدیگر به منظور رویارویی با چالش های بزرگی هستیم که امت اسلام با آن دست به گریبان است و جمهوری اسلامی ایران با ذخایر و ارزش های فرهنگی غنی خود می تواند در خدمت تمام رویکردهای فرهنگی لبنان باشد و این یک نقطه اساسی است.

رایزن فرهنگی کشورمان همچنین برای توسعه روابط با تمام جریان های سیاسی و مذهبی در لبنان اعلام آمادگی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =