۱۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۴
کد خبرنگار: 2235
کد خبر: 83430366
۰ نفر

برچسب‌ها

دو خبر از شهرستان رضوانشهر

رشت- ایرنا - نشست شورای هماهنگی هفته دولت در رضوانشهر و پره سر و همچنین جلسه تجلیل از خبرنگاران این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا قربان خوشحال معاون فرماندار رضوانشهر در جلسه شورای هماهنگی هفته دولت گفت: طی هفته دولت امسال در این شهرستان تعداد ۶۰ پروژه عمرانی مختلف و طرح های اشتغالزایی با اعتبار ۲۲۲میلیاردو ۹۶۱ میلیون ریال افتتاح و به بهره برداری می رسد.

 وی افزود: در حوزه اشتغال و سرمایه گذاری نیز تعداد ۲۰ طرح اشتغالزایی شامل طرح های تولیدی، صنعتی، کشاورزی، شیلات، گردشگری و طرح بوم گردی با ظرفیت اشتغال ۷۲ نفر به صورت مستقیم و با اعتبار ۶۴ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال به بهره برداری خواهد رسید.

 خوشحال با اشاره به طرح های برق رسانی در مناطق مختلف رضوانشهر و پره سر افزود: در حوزه برق رسانی شامل احداث، اصلاح شبکه و رفع ضعف برق با اعتبار بالغ بر ۳۶ میلیاردو ۱۶۷ میلیون ریال هزینه شده است. 

 معاون فرماندار رضوانشهر همچنین ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه مختلف  گفت: در حوزه مسکن مدد جویی به تعداد ۵۰ واحد، آب روستایی، آب شرب شهری، خدمات شهری از سوی شهرداری های رضوانشهر و پره سر، اجرای آسفالت بافت روستایی، بهداشت و درمان، ساختمان دهیاری، منابع طبیعی و آبخیز داری نیز مبلغ ۱۲۲ میلیاردو ۶۴۴ میلیون ریال هزینه شده است.

تجلیل از خبرنگاران رضوانشهر 

سرهنگ پاسدار سیدجلیل قاسمی فرمانده سپاه رضوانشهر در دیدار با خبرنگاران و اصحاب رسانه افزود: خبرنگاران عزیز باید افتخار کنند که منعکس کننده مشکلات جامعه و زبان گویای مردم هستند و با به دوش کشیدن این رسالت مهم، کمک بزرگی در جهت رفع کاستی می کنند.

وی ضمن تشکر از زحمات قشر فرهیخته خبرنگاران بیان کرد: شهرت خبرنگار برگرفته از قلم اوست که خداوند نیز در قرآن به آن سوگند یاد کرده و استفاده درست از آن در راه اعتلای دستورات الهی و بیان مشکلات جامعه از مهمترین رسالت خبرنگاران محسوب می شود.

فرمانده سپاه رضوانشهر با اشاره به وجه اشتراک بین معلم و خبرنگار گفت: مهمترین وجه اشتراک بین معلم و خبرنگار در جامعه این است که هردو قشر عزیز برای جامعه دلسوزی می کنند و در راستای دانایی و اطلاع رسانی در کشور تلاش می کنند.

 حضور در گلزار شهدا و گلباران قبور مطهر شهیدان و برگزاری مسابقه تیراندازی از برنامه های سپاه رضوانشهر برای خبرنگاران این شهرستان بود.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت، ۱۲۰ روستا و ۸۱۰ کیلومتر مربع وسعت جغرافیایی در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

۷۲۹۳ /۲۰۰۷/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =