مهارت‌آموزی راهکار پویایی جوانان در مقابله با آسیب اجتماعی است

سمنان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: مهارت‌آموزی نقشی مهم در پویایی نسل جوان به منظور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دارد و این رویکرد باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

حبیب الله خجسته پور روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، در حاشیه ارسال تجهیزات آموزشی و کارگاهی برای مناطق محروم و کم برخوردار  استان سمنان در قالب کاروان حامیان رونق تولید، افزود: غنی سازی اوقات فراغت از طریق مهارت آموزی مانع از گرایش جوانان و نوجوانان به سمت آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

وی ادامه داد: آموزش و پروش در کنار درس‌های تئوری و نظری، به مهارت آموزی و انجام کارهای عملی بیش از پیش توجه داشته باشد.

خجسته پور تصریح کرد: استانداری سمنان به منظور تجهیز هنرستان‌های استان با رویکرد توانمندسازی و مهارت آموزی در تامین اعتبار با آموزش و پرورش مشارکت داشته است.

وی خاطرنشان کرد: باید خانواده‌ها در کنار علم آموزی به توانمندسازی و مهارت آموزی فرزندان خود توجه داشته باشند، چرا که مهارت آموزی نقشی مهم در پویایی جوانان و نوجوانان و جلوگیری از بروز آسیب اجتماعی دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: ۱۳ میلیارد ریال برای تامین و ارسال تجهیزات کارگاهی و آموزشی در قالب کاروان حامیان رونق تولید به مدارس و هنرستان‌های مناطق محروم و کم برخوردار استان هزینه شده است.

در استان سمنان حدود ۱۲۰ هزار دانش آموز تحصیل می‌کنند.

۷۳۴۲/۶۱۰۳

اخبار مرتبط