خبرنگاران مهمترین مولفه عرصه خبرو اطلاع رسانی هستند

تهران- ایرنا- رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان گفت: خبرنگاران با برخورداری از دارایی‌هایی همچون دانش، توانش، صداقت، مهارت، تعهد، صبر، امید و انگیزه، مهمترین مؤلفه عرصه خبر و اطلاع‌رسانی جوامع محسوب می‌شوند.

به گزارش روز پنجشنبه وزارت آموزش و پرورش، فاطمه مهاجرانی در پیام تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: ن‌ والقلم و ما یسطرون. در عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات که اطلاع‌رسانی و نشر خبریِ وقایع و حقایق از ملزومات یک جامعه است، آنچه بیش از همه چشم نوازی می‌کند، دانش مُنقّش به مهارتی است که خبرنگاران و اصحاب رسانه در ارتقای سطح آگاهی جامعه به کار می‌گیرند.

وی افزود: امروزه شبکه‌های اجتماعی، فضای مجازی، رسانه‌های مکتوب، صوتی و تصویری با بهره‌گیری از خبرنگاران توانمند و خبره، اطلاع‌رسانی را با دقت و سرعت انجام می‌دهند و در این میان خبرنگاران با برخورداری از دارایی‌هایی همچون دانش، توانش، صداقت، مهارت، تعهد، صبر، امید و انگیزه، مهمترین مؤلفه عرصه خبر و اطلاع‌رسانی جوامع محسوب می‌شوند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان تصریح کرد: نگاه جامع و امانت محور خبرنگار به رخدادها، چالش‌ها، شکست‌ها و موفقیت‌ها در عرصه ملی و بین‌المللی، موجب می‌شود تا مخاطبان رسانه با طیب خاطر و اطمینان از صحت و درستی اخبار و گزارش‌ها، در جریان سیال آگاهی‌ها قرار بگیرند. روز خبرنگار فرصت ارزشمندی برای پاسداشت زحمات و تلاش سنگربانان عرصه خبر و اطلاع‌رسانی است.

مهاجرانی افزود: این فرصت را مغتنم شمرده و ضمن قدردانی از همراهی شما فرهیختگان، روز خبرنگار را تبریک و تهنیت می‌گویم. امید است هماره در پناه خداوند منان موفق و مؤید باشید. /

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =