۱۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۰
کد خبرنگار: 1047
کد خبر: 83430316
۰ نفر
امام جمعه مشهد: سیره سیاسی ائمه دفاع در برابر دشمنان است

مشهد- ایرنا- امام جمعه مشهد گفت: سیره سیاسی اهل بیت و ائمه معصومین (ع) دفاع در برابر دشمن می باشد که یک راهبرد قطعی برای موضع‌ گیری سیاسی امروز ماست.

آیت الله سید احمد علم‌ الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) افزود: دشمنان انقلاب اسلامی در داخل و خارج کشور همانند صدر اسلام با ما می‌ جنگند و فرمانده اصلی آنها شیطان است.

وی با اشاره به سالروز شهادت حضرت امام محمد باقر (ع) اظهار داشت: دوران امامت این امام همام نقطه عطف در جبهه مبارزه و طاغوت زدایی در اسلام بود و ایشان طاغوت زدایی را به عنوان یک اصل در جامعه شیعه وارد کردند. 
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: روز بعد از شهادت حضرت امام باقر (ع) و هشتم ذی الحجه به نام روز "یوم الترویه" نامگذاری شده که این روز سرآغاز قیام سیدالشهدا (ع) از سرزمین مکه است. 
وی از همه دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و روضه خوانان و مرثیه سرایان خواست به عنوان انجام یک وظیفه نوکری در درگاه سیدالشهدا (ع) یوم الترویه را که سرآغاز قیام حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است به عنوان سرآغاز مسائل اهل بیت (ع) احیا کنند.

وی با اشاره به دعای عرفه نیز گفت: دعای عرفه از جمله دعاهایی است که در آن مصادیق تقوا بیان شده و این دعا جریان تربیتی است که به‌ وسیله امام معصوم (ع) از این طریق برای شیعیان بیان شده است.

امام جمعه مشهد افزود: برخی جناح های سیاسی قدرت طلب به دنبال دو قطبی کردن جامعه هستند تا بتوانند به اهداف خود برسند.

وی اظهار داشت: آنان برای اهداف سیاسی و انتخاباتی به دنبال دو قطبی کردن جامعه هستند و مطرح کردن شادی و خوشی جوانان نیز برای کسب طرفدار، ترویج بی بندوباری و رسیدن به مقاصد سیاسی است. 

وی گفت: اگر مردم از کنار این موضوع به سادگی بگذرند، بی دین می شوند و این نقشه در زمان حضرت امام محمد باقر (ع) نیز بوده است.

۸۰۰۵/۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =