۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۰
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 83430292
۰ نفر

برچسب‌ها

مهریه زیاد خوشبختی نمی آورد

کرج – ایرنا – کارشناس و مشاور ازدواج و خانواده اداره کل ورزش وجوانان استان البرزگفت: خوشبختی در زندگی با مهریه سبک است، چرا که مهریه زیاد بهانه و مقدمه ای برای جدایی زوج ها خواهد بود.

حجت الاسلام منصور رمضانخانی روز پنجشنبه در کارگاهی به مناسبت هفته ازدواج آسان توسط هیات ورزش های سه گانه در کرج  برگزار شد، افزود: مهریه سنگین نه تنها عامل خوشبختی نیست، بلکه امروزه به بهانه ای برای جدا شدن افراد از زندگی مشترک تبدیل شده است.
وی با بیان ایکه دوستی های پیش از ازدواج مضر است، ادامه داد: این دوستی ها برای آنان که قصد ازدواج دارند بدگمانی می آورد و در نهایت تشکیل زندیگ با چنین شیوه ای پایدار نمی ماند.
کارشناس و مشاور ازدواج و خانواده تصریح کرد: مراعات حدود محرم و نامحرم، دقت در گفتار و رفتار، تحقیق از اقوام، همسایگان و همکاران از جمله راهکارهای مناسب برای شناخت گزینه مورد نظر برای ازدواج است.
حجت الاسم رمضانخانی افزود: به طور حتم در مسیر ازدواج به خصوص در ابتدای آشنایی باید از مشاوره های کارشناسان خانواده بهره گرفت تا ازدواجی مناسب و همراه با خوشبختی صورت گیرد.
وی ادامه داد: ازدواج امر مقدس و آرامشبخشی است و باید با برنامه ریزی، دقت زیاد و توجه به معیارهای صحیح فرهنگی انجام شود.
وی متناسب با یکدیگر بودن در زمینه های مختلف را از جمله معیارهای کلی ازدواج دانست و اضافه کرد: این موضوع باید با مهارت و شناخت صحیح باشد تا به نتیجه مطلوب منجر شود.
این کارگاه آموزشی با حضور افزون بر ۶۰ شرکت کننده از کارشناسان ازدواج و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات پایگاه قهرمانی مجموعه ورزشی شریعتی کرج برگزار شد.
یکم ذی‌الحجه سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) در سال دوم هجری قمری به نام «روز ازدواج آسان » و اول تا هفتم ذی‌الحجه به عنوان «هفته ازدواج» نامگذاری شده که امسال هفته یادشده مصادف با ۱۲ تا ۱۸ مردادماه جاری است.

۷۴۱۰/ ۶۱۵۵

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =