۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۶
کد خبرنگار: 961
کد خبر: 83430277
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه جدید سازمان‌های مردم نهاد در کشور راه‌اندازی می‌شود

اردبیل-ایرنا- معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت کشور گفت: فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در زمان دولت تدبیر و امید افزایش یافته و بزودی برای گسترش این فعالیت‌ها سامانه جدید صدور مجوز و پایش سمن‌ها در کشور راه اندازی می‌شود.

به گزارش ایرنا ، کمال اکبری روز پنجشنبه در نشست تشکل‌های مردم نهاد در حوزه محیط زیست در دانشگاه محقق اردبیلی افزود: با راه‌اندازی این سامانه صدور مجوز و فرایند فعالیت سمن‌ها تسهیل شده و از آنها  برای دریافت مجوز به وزارت کشور به صورت مکرر مراجعه نخواهند کرد.

معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت کشور اضافه کرد: تا یک ماه آینده آئیننامه مربوط به استعلام سمن‌ها به استانداری‌ها ابلاغ می‌شود و  با این کار صدور مجوز ها در کمتر از ۲ هفته انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: دولت به معنای واقعی بدنبال گسترش مشارکت اجتماعی است تا در توسعه سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد همه ادارت و سازمان‌ها ورود پیدا کنند.

اکبری  بیان کرد: رویکرد دولت تدبیر و امید به سازمان‌های مردم نهاد کشور مثبت و بر مبنای مشارکت فعالانه است و تشکل های مردم نهاد می‌توانند بخش زیادی از بار مسئولیتی دولت را برعهده گیرند و تاکنون نیز با دولت همراهی مناسبی داشته‌اند.

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور ادامه داد: همه تلاش ها برای حمایت از سازمان‌های مردم نهاد به کار گرفته شده زیرا این اعتقاد وجود دارد که این سازمان‌ها آشناترین، متخصص‌ترین، پیگیرترین و کم‌ هزینه‌ترین افراد برای انجام وظایف اجتماعی هستند.

معاون مشارکت های اجتماعی وزارت کشور نمونه موفق سمن‌ها را در حوزه محیط زیست دانست و افزود: حدود هزار سمن در حوزه محیط زیست کشور فعال است.

۷۱۱۰/۶۰۱۶

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =