فرماندار خلخال: خبرنگاران بازوی توانمند دستگاه‌های اجرایی هستند

اردبیل _ ایرنا _ فرماندار خلخال گفت که خبرنگاران و اصحاب رسانه به عنوان بازوان پرتوان توانمند دستگاه‌های اجرایی می‌توانند مسیر توسعه این منطقه را هموار کنند.

به گزارش ایرنا ، فریدون بابایی روز پنجشنبه در آئین گرامیداشت روز خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران خلخال افزود: نتیجه پوشش و انعکاس اخبار و رویدادهای مربوط به اجرای طرح‌های عمرانی منطقه همراه با نقد سازنده از کمی و کاستی تشکیلات اداری شهرستان از سوی خبرنگاران زمینه رشد و توسعه همه جانبه منطقه را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه انتقاد سازنده حق مردم و اصحاب رسانه است و همه مسئولان باید انتقادهای سازنده و دور از تخریب را با آغوش باز بپذیرند، اظهار داشت: در بسیاری از موارد انتقاد همراه با ارائه راهکار از سوی خبرنگاران منجر به نتیجه شده و بسیاری از مشکلات جامعه را که گاهی مسئولان از ان بی خبر بوده‌اند، را از پیش پای مردم برداشته است.

وی از خبرنگاران به عنوان پل ارتباطی بسیار محکم بین مردم و مسئولان یاد کرد و افزود: همکاری اصحاب رسانه در ایجاد این پل ارتباطی می‌تواند راه حل بسیاری از مشکلاتی شود که مردم وقت طرح رو در روی آن با مسئولان اجرایی را ندارند.

فرماندار خلخال گفت: بر خلاف گذشته فضای مجازی در این شهرستان از آرامش نسبی برخوردار شده و گردانندگان این فضا به سمت عقلانیت در حال حرکت هستند.

بابایی با انتقاد از نوع و نحوه نگاه برخی از مدیران اجرایی استان به این شهرستان بیان کرد: ادعای مدیران اجرایی در تفویض اختیار به مدیران شهرستانی برای تسریع در کار مراجعان ادارات با عمل آنها منافات دارد.

او همچنین افزود: در حالی که قانون برای همه مناطق کشور یک نوع تعریف شده ولی در عمل همین قانون بصورت‌های مختلف توسط مدیران اجرایی استان تعبیر و یا اجرا و غالبا با نگاه منفی به قانون می‌شود.

وی با بیان اینکه برخی از مدیران اجرایی ریسک‌پذیر نیستند، افزود: نتیجه محدود کردن مسئولان توسط مرکز استان در بسیاری از موارد منجر به طولانی شدن زمان اجرای طرح‌های عمرانی و یا افزایش زمان انتظار مراجعان به ادارات بدلیل کسب تکلیف از مرکز استان می‌شود.

فرماندار خلخال گفت: تنها نتیجه جواب منفی مطلق به سرمایه‌گذاران راغب به سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف این شهرستان از سوی برخی از مدیران اجرایی استان موجب انصراف سرمایه‌گذار از سرمایه‌گذاری در این منطقه خواهد شد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

۷۱۱۹/۶۰۱۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =