۱۲ میلیارد ریال تجهیزات مهارتی برای مدارس کم‌برخوردار اختصاص یافت

سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان گفت: ۱۲ میلیارد و ۶۶ میلیون ریال از محل اعتبار تملک و دارایی استان به آموزش و پرورش برای توانمندسازی مدارس مناطق محروم و کم‌برخوردار اختصاص یافت.

امیر بینایی روز پنجشنبه در نشست خبری مشترک با مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان به مناسبت روز خبرنگار در سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش، افزود: مهارت آموزی و توانمندسازی جوامع محلی نقشی مهم در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد و استانداری نیز برای تحقق این راهبرد اعتباراتی را در این زمینه در نظر گرفته است.

وی ادامه داد: ۲ میلیارد ریال اعتبار  برای اداره کل فنی و حرفه ای، بهزیستی و فرهنگسرای امیدخانواده برای اجرای برنامه‌های مهارت آموزی اختصاص یافته است.

بینایی ابراز داشت: سال گذشته ۱۳ میلیارد ریال اعتبار در زمینه مسایل اجتماعی در نظر گرفته شد و به صورت شهرستانی به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق با کمک سازمان‌های مردم نهاد  توزیع شد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان گفت: کسب مهارت و توانمندی نقشی مهم در رونق تولید، اشتغالزایی و  رونق کسب و کار دارد و در جامعه فرهنگ مهارت آموزی باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: مهارت آموزی و توانمندسازی در راستای رویکردها و سیاست های اصلی دولت است و  تحقق این راهبرد موجب آبادانی و نشاط آفرینی در جامعه ‌می شود.

خبرنگاران سفیران فرهنگی جامعه  هستند

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان از خبرنگاران به عنوان فریادگران و مطالبه گران اجتماعی و سفیران فرهنگی یاد کرد و افزود: خبرنگاران در انتشار ندای نشاط آفرینی، توسعه و مطالبه مردمی کوشا باشند.

وی ادامه داد: انعکاس خبرهای منفی جز  انتشار بذر ناامیدی در جامعه سودی ندارد و انعکاس خبرهای امیدآفرین و پیگیری مطالبه‌های مردمی موجب تقویت نشاط در جامعه می‌شود.

 هفدهم مرداد به مناسبت شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف روزخبرنگار نامگذاری شده است.

۷۳۴۲/۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط