اقبال مردم به استحکام‌بخشی بناها، اثر اطلاع‌رسانی رسانه‌ها است

بجنورد- ایرنا- رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی گفت: خوشبختانه مطالبات مردم از جامعه مهندسی برای ارتقای استحکام ساختمان‌ها و بهره‌مندی از رفاه، بیشتر شده است و این نمودی از تاثیر اطلاع‌رسانی توسط رسانه‌ها است.

به گزارش ایرنا، علی اکبر رمضانی که روز پنجشنبه به مناسبت ۱۷ مرداد، روز خبرنگار، در خبرگزاری جمهوری اسلامی این استان حضور یافته بود، اظهار داشت: از رسالت های مهندسان، تامین و پاسخ به مطالبات مردم در حوزه مسکن است و مهندسان می توانند نقش موثری در مدیریت هزینه ها در این بخش باشند.

وی افزود: بخش بسیار زیادی از سرمایه های کشور در بخش ساخت و ساز هزینه می شود و مشاغل بسیار زیادی در جامعه با  بازار مسکن و ساخت و ساز ارتباط دارند از این رو، بخش ساختمان به لحاظ اقتصادی، بخش بسیار پراهمیتی است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی اظهار داشت: این سازمان به عنوان یکی از متولیان نظارت بر ساخت و سازها، تلاش دارد تا در راستای صیانت از سرمایه های ملی، سازه ها و بناها به صورت اصولی و با رعایت مقررات ملی ساختمان اجرا شود. 

وی گفت: رعایت مقررات ملی ساختمان که سبب افزایش عمرمفید ساختمان می شود، اقدامی اقتصادی در راستای جلوگیری از هدر رفت سرمایه های ملی است و در این زمینه رسانه ها می توانند نقشی تاثیرگذار در اطلاع رسانی و استفاده از توان مهندسان داشته باشند. 

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی با تاکید بر اینکه تولید و ساخت ساختمان، باید بر اساس رعایت مقررات ملی ساختمان باشد، افزود: یکی از مواردی که در تولید این محصول با ارزش باید مورد توجه باشد، صرفه جویی در مصرف انرژی و جلوگیری از هدررفت آن در ساختمان ها است.

اکنون بیش از ۴ هزار مهندس در رشته های عمران، معماری، برق، مکانیک، نقشه برداری، شهرسازی و ترافیک عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی هستند.

۷۱۸۵/۵۱۳۲ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =