تعاونی مسکن خبرنگاران چابهار راه اندازی می شود

چابهار- ایرنا- معاون استاندار سیستان وبلوچستان وفرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: تعاونی مسکن خبرنگاران و فعالان اطلاع رسانی چابهار برای حمایت از این قشر زحمتکش راه اندازی می شود تا بخشی از مشکلات اسکان و ساخت خانه آنها مرتفع شود.

رحمدل بامری روز پنجشنبه در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار اظهار داشت: تمام مسئولان چابهار موظف به شفاف سازی و اطلاع رسانی عملکرد خودشان هستند تا مردم از فعالیت های آنان مطلع  شوند.

وی گفت: شورای اطلاع رسانی چابهار برای پیگیری مشکلات خبرنگاران و ارتباط بهتر با مسئولان راه اندازی می شود و تورهای مختلف رسانه ای برگزر می شود.

فرماندار چابهار ادامه داد: ساخت بزرگراه و آزادراه از چابهار به طرف کنارک، نیکشهر، سرباز و زرآباد باید هر چه سریعتر اجرایی شود تا مشکلات حمل ونقل حل شود.

وی افزود: تمام نشست چابهار باید در وقت غیراداری عصر و شب و روزهای تعطیل برگزار شود تا مردم مراجعه کننده برای حضور و  امضای یک مسئول سرگردان نشوند.

بامری بیان کرد: چابهار ظرفیت های فراوان اقتصادی، تجاری، فرهنگی، اجتماعی، گردشگری وترانزیتی دارد که نیاز به اطلاع رسانی وآگاه سازی مردم دارند.

وی ادامه داد: اقدامات لازم برای ارائه اطلاع رسانی درست به مردم از سوی مسئولان برنامه ریزی شود تا مردم بتوانند از عملکرد مدیران دستگاههای اجرایی اطلاع پیدا کنند.   

فرماندار چابهار تصریح کرد: اخلاق مداری، امانتداری، رعایت حرمت افراد و به دور از سلیقه شخصی مسئولان لازم است و خبرنگاران باید درست قلم زنند تا بتوانیم موفقیت حاصل کنیم. 

وی افزود: برخی خبرنگاران حضور فعالی در پوشش برنامه ها ندارند که نیاز است فعال تر و پویا تر هم مشکلات  و هم توانمندی‌ها و خدمات دولت را منتشر کنند.

بامری بیان کرد: حاشیه نشینی چابهار، بی آبی، عدم وجود امکانات برق، راه، تلفن و اینترنت، جاده ۲ بانده وترانزیتی، کمبود فضای آموزشی و ورزشی از مهمترین مشکلات هستند که درخواست داریم از خدمات و مشکلات در این حوزه های گزارش ها و تحلیل های مختلف تهیه و منتشر می شود.  

وی اظهار داشت: ۱۲ هزار نفر در نقاط حاشیه شهر شناسایی وتشکیل پرونده شده و سند هزار و ۵۰۰ هکتار زمین بزودی صادر و تا پایان سال چهار هزار مسکن در این نقاط ساخته می شود.

فرماندار چابهار گفت: نگاه به حاشیه نشینی و اینکه ایرانی نیستند کاملا بر داشته شده و بزودی از خدمات لازم، بازگشایی معابر، ساخت و ساز، ارایه امکانات برق، آب، راه، بهداشت، مدرسه بهره مند می شوند.

وی تصریح کرد: بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی چابهار جز برنامه های کلنگ زنی سفر وزیر بهداشت نبوده ولی با درخواست مردم و مسئولان و یک مطالبه بحق کلنگ زنی شد و اعتبارات ناچیزی اختصاص پیدا کرده و در ظرف سه سال افتتاح و بهرداری می شود.

بامری افزود: اهمیت مرز ریمدان از بندر و منطقه آزاد چابهار کمتر نیست و تاکنون انبه واردات داشته و بزودی دام وارد و تردد قانونی مسافر مشکلات آن مرتفع می شود. 

وی افزود: بیمارستان پلان بعد از چند بار کلنگ زنی بالاخره عملیات اجرایی آن با تخصیص اعتبار آغاز شده و بزودی شاهد تحول در حوزه بهداشت ودرمان خواهیم بود.

فرماندار چابهار بیان کرد: هیچ توجیهی برای افزایش قیمت ها در حوزه مرغ، ماهی، گاز، بازار، نانوایی و صنوف مختلف نمی پذریم و پیگیری های لازم در این خصوص در حال انجام است. 

وی ادامه داد: خبرنگاران همه ضعف ها و مشکلات را منعکس کنند.

۳۰۴۳**۳۲۱۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =