۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۶
کد خبرنگار: 860
کد خبر: 83430261
۰ نفر

برچسب‌ها

آئین گرامیداشت روز خبرنگار در بروجرد برگزار شد

بروجرد - ایرنا - آئین بزرگداشت روز خبرنگار روز پنجشنبه با حضور خبرنگاران، فعالان رسانه، مسئولان و خانواده شهید محمود صارمی در اداره فرهنگ و ارشاد بروجرد برگزار شد.

به گزارش ایرنا، معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد در این آئین که به مناسبت تجلیل از خبرنگاران و ادای احترام به مقام و جایگاه شهید عرصه خبر شهید محمود صارمی برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه بروجرد زادگاه این شهید والا مقام است از همین حیث خبرنگاران هم وظیفه سنگین تری در این شهر دارند.

عبدالرحیم رحیمی بیان کرد: در شرایط امروز که کشور در جنگ اقتصادی با دشمنان قرار دارد خبرنگاران بعنوان خط شکنان در این عرصه باید به مقابله با دشمن بپردازند.

وی با اشاره به اینکه در جنگ نظامی تکلیف مشخص و دشمن معلوم است، اظهارداشت: در جنگ اقتصادی و فرهنگی دشمنان با تمام توان و اراده خود علیه نظام جمهوری اسلامی اقدام می کند و این وظیفه خبرنگاران است که در راه اعتلای فرهنگی کشور تبلیغات دشمنان را خنثی و دراین عرصه به مقابله با نظام سلطه بپردازند.

رحیمی با تاکید بر سه اصل سرعت، صحت و دقت در حرفه خبرنگاری افزود: خبرنگاران باید این سه عنصر را سرلوحه کار خود قرار دهند و هیچ خبری را تا زمانی که از صحت آن مطمن نشده اند نباید منتشر کنند.

فرماندار بروجرد با اشاره به اینکه در خصوص انتشار برخی اخبار نباید شتاب زده عمل کرد، ادامه داد: در مورد برخی از اخبار بلافاصله تصمیم نگیرید و زمانیکه از یک منبع معتبر صحت و درستی خبر تایید شد، آن وقت نسبت به انتشار آن اقدام شود.

عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: خبرنگاران باید ارزش ها، صداقت و دستگیری از محرومان و نوع دوستی که در جامعه وجود دارد را اطالع رسانی کند و در عین حال در مقابل باید با خصلت مطالبه گری که دارد مسئولین را مورد پرسش و بازخواست بابت وعده و وعیدها قرار دهد.

وی با بیان اینکه خبرنگاران نماینده افکار عمومی هستند گفت: خبرنگاران با اطلاع رسانی که می کنند اذهان را به سمت مشکلاتی که در جامعه وجود دارد سوق می دهند و بهتر بود در روزی که با نام خبرنگاران است یک نفر بعنوان نماینده این قشر به بیان مشکلات و چالش هایی که دارند می پرداخت.

ناصر دولتشاه معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان گفت: شهرستان بروجرد از گذشته های دور تا کنون پایگاه شخصیت های برجسته فرهنگی، هنری و علمی بوده است و بسیاری از شخصیت های فرهیخته و عالمی چون آیت الله بروجردی، شهیدی، زرین کوب و شخصت هایی در زمینه موسیقی و هنر برخواسته از این شهر هستند که به پشتوانه این پیشینه فرهنگی می طلبید این شهر پایگاه فرهنگی کشور باشد.

وی با تاکید بر اینکه بروجرد در عرصه مطبوعات حرف برای گفتن دارد گفت: زمانی در بروجرد شمار نشریات بسیار بالا بود که اکنون این تعداد بسیار کاهش یافته است و شهری با پیشینه تاریخی و فرهنگی که دارد نباید تعداد  نشریات آن پنج یا ۶ نشریه باشد و به جای ۳۰ خبرنگار باید ۳۰۰ خبرنگار داشته باشد تا بتواند به آن مطلوب که تبدیل شدن به پایتخت فرهنگی کشور است برسد.

معاون اداره کل ارشاد لرستان با انتقاد از اینکه نباید خبرنگاران را صنف تلقی کنیم گفت: اینکه تصور کنیم خبرنگاران هم صنفی هستند با خواسته ها و اهدافی بر محور مسائل اقتصادی اشتباه است خبرنگار هدفش و حد اعلای رسالت او می تواند شهادت هم باشد.

آئین بزرگداشت روز خبرنگار روز پنجشنبه در سالن همایش های اداره فرهنگ و ارشاد بروجرد برگزار شد که در این مراسم خبرنگاران تجلیل شد نکته قابل تاملی که در مورد این مراسم وجود داشت سخنرانی های پی در پی مسئولان بود در حالیکه با توجه به اینکه روز خبرنگار نام گذاری شده بود خبرنگاران باید این فرصت را می یافتند که بیان مشکلات خود بپردازند.

در این مراسم هر کدام از مسئولین سعی می کردند در سخنرانی هایشان به جای خبرنگاران از خواسته و آرزوهای آنها سخن بگویند و البته نکات حرفه ای خبرنگاری و اطلاع رسانی را نیز همگی در بیانات خود برای خبرنگاران یادآوری می کردند.!

۱۹۲۰/۷۲۷۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =