۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۲
کد خبرنگار: 2426
کد خبر: 83430252
۰ نفر

برچسب‌ها

عارف: خبرنگاران برای حاکمیت فضای امید تلاش کنند

تهران- ایرنا- رئیس فراکسیون امید مجلس ضمن گرامیداشت روز خبرنگار و تاکید بر ضرورت آرامش روانی در جامعه، از فعالان رسانه ای خواست در حاکمیت فضای آرامش، عقلانیت و امید در کشور بیش از گذشته تلاش کنند.

محمدرضا عارف در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به حضور در تعدادی از رسانه‌ها و دیدار با خبرنگاران نوشت: در تاریخ پرفراز و نشیب کشور ما یعنی از زمان مشروطیت تاکنون، رسانه‌ها یکی از ارکان اصلی تحولات در جامعه محسوب می‌شوند که البته خبرنگاران مستقل و حریت‌طلب همیشه با محدودیت‌ها و برخوردهای صاحبان قدرت مواجه بوده‌اند.

وی افزود: نباید حاکمان به دنبال استفاده ابزاری از خبرنگاران باشند چراکه خبرنگاری که ذوب در قدرت شود، دیگر نمی‌تواند کژی‌ها و نارسایی‌های جامعه خودش را ببیند و آنها را بازگو کند.

عارف با اشاره به رسالت خبرنگاری در شرایط کنونی گفت: خبرنگار مسئولیت‌پذیر که در قبال جامعه‌ خود مسئول است باید تصویر درستی از جامعه را به تصویر بکشد. در شرایط فعلی هیچکس منکر مشکلاتی که به خاطر برخی سوءمدیریت‌ها، جنگ تمام عیار اقتصادی و نیز عدم تحقق برخی وعده‌ها در کشور وجود دارد نیست، اما تشدید ناامیدی که در بخش هایی از جامعه حاکم است، نمی‌تواند سیاست درستی باشد.

رئیس بنیاد امید ایرانیان ادامه داد: به عنوان دوستدار خبرنگاران پرزحمت کشورمان از همه آنان و اصحاب رسانه می‌خواهم در حاکمیت فضای آرامش، عقلانیت و امید در کشور بیش از گذشته تلاش کنند. فضای فکری و روانی جامعه باید آرام و بدون تنش باشد و رسانه‌ها در کنار مسئولان کشور در آرام نگه‌داشتن این فضا نقش مهمی دارند.

عارف گفت: امروز که با خبرنگاران عزیز همکلام شدم انتظار داشتم این عزیزان مطالبات صنفی خود را مطرح کنند، اما عمده مطالب مطرح‌شده حول محور مسایل روز کشور بود؛ که نشان از دغدغه‌مندی خبرنگاران محترم دارد. آرزو می‌کنم هیچ خبرنگاری به دلیل انجام وظیفه و رسالت شغلی خود با حبس و زندان و محدودیت روبه‌رو نشود.

نماینده مجلس ادامه داد: روزخبرنگار را به همه خبرنگاران متعهد، دلسوز و دیگر مسئولین و زحمتکشان رسانه‌ای کشور تبریک می‌گویم و یاد و خاطره شهدای رسانه را گرامی می‌دارم و توفیق این قشر زحمتکش جامعه را در انجام رسالت خطیرشان از پروردگار متعال خواستارم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =