وزیر راه و شهرسازی از مناطق سیل زده لرستان بازدید کرد

خرم آباد - ایرنا - محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی روز پنجشنبه با حضور در مناطق سیل زده پلدختر و معمولان از برخی راههای ارتباطی و روستاهای این مناطق بازدید کرد.

به گزارش ایرنا، اسلامی در این بازدید در جریان روند مراحل بازسازی قرار گرفت و دستورهای لازم در حوزه راه و ساختمان را به منظور ارائه خدمات بهتر به سیل زدگان صادر کرد.

اکنون مراسم سخنرانی وزر راه و شهرسازی در روستای چم دیوان در حال برگزاری و قرار است عملیات اجرایی قطعه اول محور آسیب دیده خرم آباد - پلدختر با حضور وی آغاز شود.

همچنین ۱۱ دستگاه پل بزرگ در جاده های ارتباطی لرستان که در سیل فروردین ماه امسال تخریب شده بود، احداث و امروز با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی بازگشایی می شود.

پل های دوآب، پل چم شهران، پل زیودار، پل چم مهر، پل حیات الغیب، پل شاهیوند، پل بیشه، پل بابازید، پل قلایی، پل کلات زیودار و پل طاق عباس علی طی ماه‌های گذشته با تلاش شبانه روزی احداث و بازسازی شده است.

با بهره برداری از این پل‌ها زمینه ارتباط بین شهرها و روستاها و جابجایی کالاهای اساسی و مسافر تسهیل و تسریع می شود.

برای بهره برداری از این پل‌ها به طول ۸۳۰ متر و ۸۸۹ تن وزن بیش از ۱۸۹ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که سه هزار و ۱۷۹ خانوار از مزایای آنها برخوردار می‌شوند.

پل دوآب از نوع خرپایی در کیلومتر ۳۵ محور خرم‌آباد - پلدختر با ۶۳ متر طول و ۱۰۸ تن وزن، پل چم شهران و زیودار در بخش معمولان هرکدام به ترتیب با ۶۹ متر طول و ۱۱۸ تن وزن و ۵۴ متر و ۹۲ تن وزن بازگشایی خواهند شد.

همچنین پل چم مهر در کیلومتر ۲۵ جاده پلدختر - ایلام با ۱۲۶ متر و ۲۱۷ تن وزن و پل حیات الغیب در مسیر خرم آباد - پل دختر با ۴۵ متر و پل شاهیوند نیز در جاده اتصالی خرم آباد - کوهدشت با ۳۶ مترطول و ۴۸ تن وزن احداث شده و زیر بار ترافیک می رود.

در ادامه پل بیشه در محور سفید دشت- خرم آباد با ۳۶ متر طول و ۶۲ تن ، پل بابا زید در محور پلدختر و کوهدشت با ۲۵۰ متر طول خاکریزی پشت آن، پل قلایی در بخش فیروزآباد با ۴۵ متر و ۸۰ تن، کلات زیودار در محور خرم آباد با ۶۰ متر طول و ۱۰۴ تن و پل طاق عباس علی با ۴۶ متر و ۶۰ تن بازگشایی می شوند.

سیل فروردین ماه ۹۸ علاوه بر خسارت های بسیار در حوزه های مختلف، حدود یکهزار و ۲۰۰ متر از جاده ها و صدها دهنه پل را تخریب کرد که جاده ۱۲۰ کیلومتری خرم آباد - پلدختر نمونه بارز خسارت سهمگین سیل به زیرساخت های ارتباطی است.

/۶۰۶۰/۷۲۶۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =