۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۵
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83430244
۰ نفر
۷۳ نفر در چهار ماه امسال در تصادفات رانندگی جاده ای زنجان کشته شدند

زنجان - ایرنا - جانشین رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: طی چهار ماهه نخست امسال ۷۳ نفر بر اثر وقوع حوادثه رانندگی در سطح جاده های این استان جان خود را از دست دادند.

سرهنگ محمدعلی عظیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد کشته شدگان ناشی از تصادفات جاده ای زنجان در مقایسه با مدت مشابه پارسال پنج درصد کاهش نشان می دهد.

وی اظهار داشت: در چهار ماهه نخست سال ۹۷ تعداد ۷۷ نفر بر اثر وقوع تصادفات جاده ای این استان جان باختند که در چهار ماهه امسال چهار نفر کاهش پیدا کرد و امید است رانندگان با توجه هرچه بیشتر و بهتر به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، مانع از وقوع حوادث تلخ و ناگوار شوند.  

عظیمی تصریح کرد: بیشترین علت وقوع تصادفات رانندگی در جاد های استان زنجان به علت خستگی و خواب آلودگی و عدم توجه به جلو، سرعت و سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ است.

طی سه ماهه نخست امسال ۳۲۳ تصادف جرحی با ۴۱۷ مصدوم و ۶۵۱ فقره تصادف خسارتی در جاده‌های این استان حادث شد و بر اثر این حوادث ۴۵ نفر نیز کشته شدند که تعداد کشته‌ها در مدت مشابه پارسال ۴۶ نفر بود.

استان زنجان پنج هزار و ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

۶۰۸۴/۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =