قرارگاه فرهنگی شهرستان سرپل ذهاب به بهره برداری رسید

قصرشیرین- ایرنا- قرارگاه فرهنگی حضرت ولیعصر (عج) شهرستان سرپل ذهاب روز پنجشنبه با حضور سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و استاندار کرمانشاه و جمعی از فرماندهان سپاه و مسئولان شهرستان سرپل ذهاب به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امام جمعه سرپل ذهاب روز پنجشنبه در آیین افتتاح این طرح گفت: این قرارگاه فرهنگی ۳۰۰ متر مربع زیربنا دارد که با همت خیران بنا شده است.

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب از تلاش های نیروهای مسلح و به خصوص سپاه پاسداران در خدمات رسانی به زلزله زدگان قدردانی کرد.

سردار سلامی در ادامه به همراه هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه و دیگر هیات همراه در روستای کوئیک حضور یافت و خانه ورزش روستایی این روستا را کلنگ زنی شد.

روستای کوئیک از توابع شهرستان سرپل ذهاب در زلزله آبان سال ۹۶ به طور کامل تخریب شد که در جریان این حادثه در  این روستا ۸۰ تن کشته و ۳۰۰ تن مجروح شدند.

سردار سلامی در ادامه به همراه فرمانده قرارگاه نجف اشرف، فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص)، معاون بنیاد مسکن کشور، نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی و شهرستان در روستای زلزله زده کوئیک دشت ذهاب از روند ساخت و ساز واحدهای مسکونی بازدید کرد و به گفت و گو با اهالی پرداخت.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.

البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.

مسئولان ارشد استان گفته‌اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی و شهری را تا پایان امسال تکمیل می کنند.

۳۰۱۲/۸۰۶۶ /۷۳۹۹

برچسب‌ها