۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۷
کد خبرنگار: 844
کد خبر: 83430230
۰ نفر
نمکی: رسانه ها خبررسان مشکلات مردم باشند

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروز بیش از دیروز نیازمند خبر و خبررسانی هستیم بر این اساس از رسانه های حوزه بهداشت می خواهم خبررسان مشکلات مردم باشند.

سعید نمکی روز پنجشنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه سلامت به مناسبت روز خبرنگار خطاب به خبرنگاران، افزود: اگر قلم را در اختیار جریانات رانت خوار بگذارید، همین جریانات در آینده خودنویس ها را خواهند شکست.

وی افزود: اگر جریانات باطل به کمک قلم قدرتمند شوند، اولین قربانیان آنها خبرنگاران خواهند بود.

نمکی ادامه داد: قلم موهبتی الهی است که خداوند در کتاب آسمانی ما به آن قسم خورده است؛ قدر و منزلت این قلم را بدانید و آن را آلوده به هر سیاست زدگی برای یک جریان خاص نکنید. 

وی به خبرنگاران گفت: بیایید به ما در وزارت بهداشت کمک کنید تا بتوانیم یک گفت و گوی دوسویه با مردم در راستای حل مشکلات آنها داشته باشیم.

نمکی با اشاره به تلاش برخی جریانات علیه کشور اظهار داشت: امروز دشمنان این مملکت به صورت متحد با تمام قوا علیه این مملکت می تازند و ما باید برای وحدت ملی و کاهش آسیب پذیری مردم تلاش کنیم.

توفان بیماری های واگیر 

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود به روند رو به افزایش بیماری های واگیر در کشور اشاره کرد و از آن تحت عنوان توفان بلاخیز بیماری های واگیر نام برد که هزینه های سنگینی را بر نظام سلامت کشور تحمیل می کند. 

نمکی در این خصوص توضیح داد: اکنون هزینه یک دوره شیمی درمانی یا یک شب بستری شدن در Icu معادل هزینه واکسینه کردن صدها کودک است.

وی از رسانه ها خواست: در تغییر الگوی زندگی مردم قلم بزنند و به وزارت بهداشت در راستای برنامه های خود در این زمینه کمک کنند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =