۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۱۳
کد خبرنگار: 1271
کد خبر: 83430217
۰ نفر

برچسب‌ها

آیین روز خبرنگار در اشنویه برگزار شد

مهاباد- ایرنا- آیین روز خبرنگار روز پنجشنبه با حضور نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان و اصحاب رسانه در شهرستان اشنویه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا در این مراسم که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد امام جمعه اشنویه گفت: بحث خبر و اطلاع‌رسانی در دنیای کنونی مساله مهم و ارزشمندی است که از اهمیت فراوانی برخوردار است.

ماموستا سیدمصطفی خاتمی با بیان اینکه در خبر صحت و واقعیت از اهمیت فراوانی برخوردار است افزود: خبرنگاران نقش مهمی در رفع مشکلات مردم، اطلاع‌رسانی شفاف، آگاهی‌ بخشی و هدایت افکار عمومی دارند و باید با انتقادهای سازنده خود در راستای توسعه هرچه بشتر جامعه تلاش کنند.

وی افزود: مسوولان نیز باید انتقادپذیر باشند و از انتقاد خبرنگاران استقبال کنند چرا که آنها پل ارتباطی آحاد مردم با مسوولان هستند.

فرماندار اشنویه نیز در ادامه با تبریک روز خبرنگار صحت و جامعیت خبر را بسیار مهم عنوان کرد و اظهار داشت: خبرنگاران این شهرستان نیز در همه حوزه‌ها با توجه به وظیفه و رسالت خطیری که برعهده دارند بسیار مناسب عمل کرده‌اند.

اسعد خضری افزود: انتقادهای سازنده ، دلسوزانه و همراه با ارایه پیشنهادهای کارساز توسط خبرنگاران می‌تواند عامل توسعه شهرستان بوده و نقش مهمی در کمک به مسوولان در انجام بهتر وظایف دارد.

وی اضافه کرد: رسانه‌ها به عنوان پل ارتباطی مردم و مسوولان با انعکاس به موقع مشکلات به مسوولان نقش مهمی در رفع آنها و ایجاد آرامش روانی در جامعه بر عهده دارند.

نماینده مردم اشنویه و نقده در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: هنوز کار زیرساختی برای خبرنگاران انجام نشده است و این قشر زحمتکش با مشکلات فراوانی روبرو هستند.

عبدالکریم حسین‌زاده افزود: خبرنگاران در امر خطیر اطلاع‌رسانی باید انصاف، عقلانیت و بی‌طرفی و مهمتر از همه صحت خبر را رعایت کنند زیرا در این صورت است که باور جامعه نسبت به خبر بالا خواهد رفت.

وی ادامه داد: سوی دیگر این رابطه جامعه و مسوولان هستند که مسوولان باید ظرفیت و تحمل داشته باشند و پذیرای نقد بوده و نقد سازنده را به عنوان راهکار اساسی مدنظر قرار دهند.

در ادامه این مراسم از خبرنگاران ایرنا، صدا و سیما، رووداو شنو، شنوهوال، شنوپرس، نالوس باس و شنو ۲۴ ، با اهدایای جوایز از سوی فرمانداری و سایر ادارات تجلیل به عمل آمد.

در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران روز ۱۷ مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری به عنوان روز «خبرنگار» تعیین شده است.

۹۸۷۰/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =