۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۴
کد خبرنگار: 999
کد خبر: 83430168
۱ نفر

برچسب‌ها

نماینده ولی فقیه: رسانه خط مقدم مبارزه با دشمن است

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: رسانه خط مقدم مبارزه است و باید به گونه‌ای رفتار کند که توطئه‌های دشمن را به خودشان باز گرداند.

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی روز پنجشنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران اظهار داشت: رسانه با توانایی‌هایی که دارد می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند و در صورت اینکه بدون دقت عمل کند می‌تواند مشکل‌آفرین شود.  
وی با بیان اینکه رسانه باید وحدت را در جامعه حاکم کند، منافع ملی را ببیند و وسعت دید داشته باشد، افزود: کار رسانه توکل، صداقت و اخلاص می‌خواهد و خبرنگار باید از قدرت و توان خود در راه صحیح استفاده کند.
آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه رسانه در عصر ما یک اصل مهم است و دشمنان قبل از تحریم، فضاسازی رسانه‌ای را با شدت تمام علیه کشورمان آغاز کردند،  تاکید کرد: برای جهان مسجل شد دست برتر در ایران است چون خدا با ما است.
وی با اشاره به اینکه عرصه رسانه امنیت و دفاع، فرهنگ و اقتصاد هر کدام اهمیت خاص خود را دارند، یادآور شد: در عرصه‌های مختلف برخی در خط مقدم هستند و سنگر دار محسوب می‌شوند البته همه امور به فرهنگ مرتبط است به ویژه اینکه انسان بر اساس فکر، درک و فهم خود فعالیت می‌کند.

فشار روانی بیش از فشار تحریم است
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان نیز در این مراسم گفت: فشار روانی بیش از فشار تحریم است و دشمن تلاش می‌کند قبل از هر اقدامی ترس و نگرانی را بر مردم القا کند.
سردار محمدحسین رجبی افزود: موصل در زمان اوج کار روانی دشمن سقوط کرد و زمانی که داعش کیلومترها از شهر فاصله داشت نیروهای نظامی شهر را ترک کرده بودند.  
وی با بیان  اینکه عدم انعطاف و عدم انجام کار توسط مدیران متناسب با شرایط جنگی از دلایل وقوع مشکلات است، اظهار داشت: کردستان نیازمند توسعه متوازن و همه جانبه است و پیوست و نیاز اولیه این توسعه آگاهی بخشی است که از عهده خبرنگاران بر می‌آید.  
سردار رجبی با اشاره به اینکه اصل صداقت در حوزه رسانه باید رعایت شود، تاکید کرد: در کنار انتقادها باید فعالیت‌هایی هم که انجام می‌شود دیده شود.

تکثر فکری رسانه ها غنیمتی درکردستان است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان هم در این آیین با بیان اینکه تکثر فکری، سیاسی و نگرشی در رسانه‌های استان یک غنیمت در این استان است افزود: تلاش برای افزایش اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی سبک زندگی ایرانی و اسلامی مورد توجه اهالی رسانه باشد.

جلال قلعه‌شاخانی اضافه کرد: در کنار مطالبه‌گری ایجاد روحیه امید بخشی از مواردی است که از اهالی رسانه انتظار می‌رود و انبیا نیز برای آگاهی بخشی مبعوث شدند و امروز هم اهالی رسانه با گام نهادن در این مسیر به آگاهی رسانی می‌پردازند.

وی اضافه کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همیشه شرمنده اهالی رسانه بوده ایم که نتوانسته‌ایم شرایط بهتری برای آنها فراهم کنیم اما آنها با خلوص نیت و صداقت به رسالت خود ادامه داده‌اند.

منصور اولی یکی از فعالین رسانه‌ای استان کردستان هم در این آیین از مسئولان خواست بگذارند تا اهالی رسانه مدیریت افکار عمومی را به دست بگیرند و از آنها توقع نباشد که هر تحرک مدیران را بازتاب دهند.

وی با بیان اینکه باید همگرایی در میان رسانه‌ها حاکم باشد اضافه کرد: ابزار اصلی برای پیشبرد جنگ اقتصادی رسانه هستند و اگر جنگ رسانه‌ای را به آنها ببازیم همه چیز را باخته‌ایم.

اولی با انتقاد از مجوزهای متعدد برای انتشار رسانه‌ها افزود:‌ باید علم و تخصص به حوزه رسانه بازگردد.

۶۱۰۸/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =