۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۱
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83430121
۱ نفر

برچسب‌ها

۳ هکتار از مزارع کشاورزی مهاباد طعمه‌حریق شد

مهاباد- ایرنا- مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد گفت: سه هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان طعمه‌حریق شد.

رحمان احمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با دریافت تماس‌ مردمی مبنی بر وقوع آتش‌سوزی در مزارع کشاورزی این شهرستان، بلافاصله ماموران انتظامی جهت بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: این آتش‌سوزی در نزدیکی «سه‌راهی ترشکان» در مزارع گندم درو شده اتفاق افتاد و آتش‌نشانان با حضور و عملیات به موقع مانع گسترش آتش‌سوزی به مزارع همجوار شدند.

وی بیان کرد: امسال با توجه به پوشش گیاهی مناسب در مراتع و جنگل‌های این شهرستان احتمال آتش‌سوزی در این مناطق به مراتب بیشتر از سال‌های گذشته است، از این رو شهروندان در صورت مشاهده هرگونه حریقی مراتب را بلافاصله به سامانه ۱۲۵ اطلاع دهند.

احمدی تاکید کرد: بی احتیاطی و توجه نکردن به هشدارها از سوی شهروندان و کشاورزان در یک ماه اخیر موجب بروز آتش‌سوزی در بیش از ۳۰ هکتار از مراتع و اراضی کشاورزی این شهرستان طی یک ماه گذشته شده است.

سال گذشته ۲۰۰ مورد آتش‌سوزی در مراتع مهاباد اتفاق افتاده بود که در این آتش سوزی‌ها در مجموع ۱۲۰ هکتار از مراتع طعمه حریق شد.

در مهاباد بیش از ۱۹۷ هزار هکتار مرتع وجود دارد که ۵۰ هزار هکتار آن را مراتع درجه یک با پوشش مناسب، ۷۰ هزار هکتار را مراتع درجه ۲ با پوشش متوسط و بقیه را مراتع درجه سه با پوشش ضعیف تشکیل می‌دهد، در این شهرستان بیش از یکهزار هکتار جنگل در منطقه «کاولان و کوران»، ۱۰۰ هکتار جنگل‌ مصنوعی و ۸۸ هکتار ذخیره‌گاه جنگلی وجود دارد.

هم‌اکنون این سازمان در مهاباد در قالب سه ایستگاه، ۴۲ پرسنل عملیاتی و با برخورداری از هشت دستگاه خودرو سبک و نیمه سنگین، عملیات امداد و نجات و اطفای حریق را انجام می‌دهد.  

۹۹۰۳/۶۱۸۵/۲۰۹۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =