کاهش منابع مالی، مانع ایمن سازی جاده های کرمان نشده است
بازدید مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از خبرگزاری ایرنا کرمان

کرمان - ایرنا - به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان، کاهش منابع مالی در شرایط تحریم ها نتوانسته به مانعی برای فعالیت نیروهای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در جهت ایمن سازی راههای این استان تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، سیدعلی حاج سیدعلیخانی روز پنجشنبه در جریان بازدید از خبرگزاری ایرنا به مناسبت روز خبرنگار افزود: گرچه اعتبارات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای امسال نسبت به سال های گذشته کاهش یافته اما با فعالیت های شبانه روزی  به لحاظ میزان کاهش تلفات جاده ای از استان های نخست کشور هستیم و در این زمینه آمار تلفات جاده ای در کشور ۲.۲ درصد افزایش داشته و این آمار در استان کرمان ۱۱ درصد کمتر شده  است.

وی با بیان اینکه نیروهای راهداری به صورت شبانه روزی مشغول خدمات رسانی به هموطنان و هم استانی ها هستند اظهار داشت: ۱۳ هزار کیلومتر طول راه های آسفالته استان کرمان است که اعتبارات تخصیص یافته به این اداره کل، کفاف هزینه های جاده های استان کرمان را نمی دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت: فعالیت مضاعف نیروهای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جبران کمبود اعتبارات امسال می شود.

وی با بیان اینکه استان کرمان در سامانه های جاده ای رتبه دوم کشور را دارد بیان کرد: در آسفالت و بهسازی جاده ها رتبه دوم کشور را داشتیم که ایرنا به خوبی اقدامات انجام شده را منعکس کرده است.

حاج سیدعلیخانی با اشاره به اوضاع اقتصادی کنونی و مشکلات تحریم ها ادامه داد: بسیاری از تجهیزات، قطعات و امکانات مورد نیاز اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای وارداتی است و تحریم ها تاثیر بسیاری بر این حوزه گذاشته و در این شرایط سعی کردیم از امکانات داخلی استفاده و راه های ایمنی در اختیار مردم قرار دهیم.

وی افزود: ۷۰ درصد عامل اصلی در تصادفات و تلفات جاده ای عوامل انسانی است که آموزش ها نقش خوبی می تواند در این حوزه بگذارد  و با ارائه آموزش ها به موتورسواران، رانندگان و وانت بارها رتبه نخست کشور را در کاهش آمار تصادفات و تلفات جاده ای کسب کردیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان عنوان کرد: نقش خبرگزاری ایرنا در فرهنگسازی برای کاهش این آمار بسیار تاثیر گذار بوده است و امیدواریم امسال نیز همانند سال گذشته این خبرگزاری برای کاهش آمار تلفات و حوادث جاده ای اثرگذار باشد.

وی گفت: فعالیت رسانه ها در فرهنگسازی و انعکاس اخبار موجب می شود که مردم روحیه امید و نشاط خود را در جامعه از دست ندهند.

۷۴۲۰/ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =