۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۳
کد خبرنگار: 2217
کد خبر: 83430104
۰ نفر

برچسب‌ها

مسابقات بازی های بومی محلی تالش برگزار شد

آستارا - ایرنا - مسابقات بازی های بومی محلی به همت هیات این رشته ورزشی و کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان تالش، برای احیا و معرفی تفریحات و ورزش های سنتی در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تالش روز پنجشنبه در جریان این مسابقات در محوطه کانون گفت: بیش از ۵۰ نفر در این بازی ها نظیر طناب کشی، لی لی، یک قول و دوقول و طناب زنی شرکت کردند.

شهلا ابراهیمی هدف از این مسابقات را آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با بازی های بومی محلی، ایجاد نشاط و شادی در بین خانواده ها، توجه به نیازهای جسمانی روانی، فردی و اجتماعی و تمرین مشارکت در کارهای گروهی اعلام کرد.

وی ادامه داد: دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تالش ۱۸ هزار جلد کتاب و ۲ هزار عضو دارند.

کوروش آتش افروز رئیس هیات بازی های بومی محلی نیز احیا و معرفی این بازی ها را جهت حفظ میراث فرهنگی و جلوگیری از گرایش کودکان و نوجوانان به بازی های مجازی و فاقد تحرک جسمانی، ضروری دانست.

  رئیس و نایب رئیس هیات بازی های بومی و محلی، اکرم کریم نژاد مسئول ورزش بانوان و رقیه پروایی سرپرست هیات ورزشی بدمینتون تالش داوران این رقابت ها بودند و در پایان، به قید قرعه به تعدادی از شرکت کنندگان جوایزی اهدا شد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.

۷۱۰۶ / ۷۱۲۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =