چهارمحال و بختیاری در برخی شاخص ها دارای فقر است

شهرکرد - ایرنا - نماینده ولی فقه درچهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به محرومیت های تاریخی این استان گفت: رتبه فقر در این استان در برخی از شاخص ها بالاست و برای کاهش فقر و بیکاری باید تلاش مضاعفی داشت.

حجت الاسلام محمدعلی نکونام روز پنجشنبه در شورای اداری و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری که با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور برگزار شد، افزود : رتبه فقر اقتصادی، معیشتی و حداقل درآمدهای در این استان با استانهای دیگر کشور قابل مقایسه نیست و با وجود اقدامات مطلوب در چهارمحال و بختیاری اما رتبه بیکاری استان هنوز در صدر کشور است.
وی تصریح کرد: تامین آب از مهمترین مشکلات سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری است که باعث فرار سرمایه گذاران می شود.
نکونام یادآور شد: در مباحث آب ، توازن بین استانها وجود ندارد و صدای چهارمحال و بختیاری که در زمینه آب بحق است، کمتر شنیده می شود.
نماینده ولی فقه درچهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد اظهار داشت: تقویت صنایع کوچک،  بسترسازی روند سرمایه گذاری با هدف اشتغالزایی، کاهش نرخ تسهیلات بانکی و رفع مشکلات مالیاتی بیمه ای و زیست محیطی برای این ضروری است و  در شرایط تحریمهای کنونی باید تهدیدهای دشمن را به فرصت تبدیل کرد.
نکونام تاکید کرد: کاهش کاغذ بازی اداری در راستای جذب سرمایه گذاران و تشویق آنان به سرمایه گذاری با هدف افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق تولید ضرورت دارد.
به گزارش ایرنا، وزیر کشور به مدت ۲ روز برای بررسی مسایل مختلف چهارمحال و بختیاری در شهرکرد حضور دارد.
۷۳۶۲/۲۰۹۷

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha