۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۹
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83430077
۰ نفر

برچسب‌ها

خبرنگاران نباید وامدار کسی باشند

یزد - ایرنا - مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد با تاکید بر اینکه خبرنگاران نباید وامدار کسی باشند، گفت: آنها در عین حال باید هویت و آزادگی خود را حفظ و در جهت منافع جامعه اسلامی فراورده‌های خبری تولید و عرضه کنند.

حجت الاسلام مصطفی گرجی  امروز پنجشنبه به مناسبت روز خبرنگار در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا ) استان یزد با تبریک این روز افزود: خبرنگاران مسئولیت حرفه‌ای و شرافت قلم خود را با هیچ متاعی عوض نمی‌کنند،آنها قلم خود را تنها برای آگاهی مردم، آزادی انسان و توسعه کشور به کار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه این قشر انسان‌های شریفی هستند، اظهار داشت: خبرنگاران و رسانه‌ها در جامعه اثرگذار هستند و نقش آنها بر کسی پوشیده نیست.

گرجی تصریح کرد: اگر امروز می‌خواهیم  معایب فرهنگی جامعه را بررسی و پایش کنیم باید خبرنگاران ما را در این زمینه همراهی کنند  و در جهت رفع نقاط ضعف گام برداریم.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: روز خبرنگار یادآور مجاهدت انسان‌های بزرگ و قلم زنانیاست که در مسیر دفاع از نام و خاک ایران به شهادت رسیده‌اند.

 شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در ۱۷ مرداد ۱۳۷۷ در شهر مزارشریف افغانستان به دست ظالبان بهانه ای شد تا این روز به نام خبرنگار نامگذاری شود و هر ساله در این روز آئین‌هایی برای پاسداشت مقام خبرنگاران برگزار شود.

۲۰۸۸/ ۲۰۴۷/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =