۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۷
کد خبرنگار: 2056
کد خبر: 83430022
۰ نفر

برچسب‌ها

رئیس دانشگاه فردوسی: ایرنا خبرگزاری مادر است

مشهد- ایرنا - رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با توجه به ۸۵ سال فعالیت حرفه ای و جایگاه تخصصی بی بدیل در گردآوری داده ها، پردازش اطلاعات و نشر بی وقفه تولیدات رسانه ای "مادر خبرگزاریها" در ایران محسوب می شود.

دکتر محمد کافی روز پنجشنبه به مناسبت روز خبرنگار با حضور در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در مشهد افزود: باید از این توانمندی رسانه ای ایرنا به عنوان یک فرصت بهره گیری کرد تا دانشگاه بیش از پیش نقش اجتماعی فرهنگی و فعالیتهای علمی خود را در سطح افکار عمومی جامعه تشریح نماید.

وی در ادامه به زمان دانشگاه فردوسی مشهد در سال ۱۳۲۸ و جایگاه آن به عنوان سومین دانشگاه پرسابقه در ایران نیز اشاره و بیان کرد: امسال مراسم بزرگداشت هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود و امیدواریم رسانه ها بازوی ارتباطی دانشگاه با جامعه در همه عرصه ها و همچنین انعکاس این رویداد باشند.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ادامه داد: باید در تعامل یا رسانه ها و در چارچوب نظامی برنامه ریزی شده اخبار دانشگاه به تمام مخاطبان با تخصصهای مختلف در سطح جامعه رسانده شود.

وی گفت: دانشگاه فردوسی می کوشد در چارچوب فعالیتهای علمی، آموزشی و پژوهشی ۱۳ دانشکده، هفت پژوهشکده و ارتباط با شرکتهای دانش بنیان در راستای وظایف تعریف شده خود در عرصه های علمی، فرهنگی و اجتماعی گام بر دارد.

دانشگاه فردوسی مشهد در قالب فعالیت دانشکده های ادبیات و علوم انسانی، الهیات و معارف اسلامی، علوم، مهندسی، کشاورزی، علوم ریاضی، علوم اداری و اقتصادی، دامپزشکی، علوم تربیتی و روانشناسی، منابع طبیعی، علوم ورزشی، معماری و شهرسازی، حقوق و علوم سیاسی و هفت پژوهشکده ۸۰۶ عضو هیأت علمی و ۲۸ هزار و ۳۸۰ دانشجو دارد.

این دانشگاه هم‌اکنون در پردیسی به وسعت ۲۲۵ هکتار با فضای سبز چشمگیر و گسترده دایر است. دانشگاه فردوسی مشهد سال ۱۳۹۶ به‌ عنوان دومین "دانشگاه سبز کشور" در نظام رتبه‌بندی بین‌المللی معرفی شد.  

همچنین هزار و  ۷۵۰ دانشجوی خارجی از ۲۰ کشور جهان در دانشگاه فردوسی مشهد مشغول تحصیل هستند و بر این اساس در رتبه نخست جذب دانشجویان خارجی در میان دانشگاههای ایران قرار دارد.

۲۰۳۰/۱۹۲۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =