۱۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۵
کد خبرنگار: 1488
کد خبر: 83430017
۱ نفر

برچسب‌ها

فرماندار لاهیجان: استقلال و جوانمردی زیبنده خبرنگاری است

لاهیجان - ایرنا - فرماندار شهرستان لاهیجان گفت: حریت ، استقلال و جوانمردی زیبنده حرفه خبرنگاری است و ارزش و ماندگاری خبرنگاران در همین ویژگی هاست.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا سید اسماعیل میر غضنفری در مراسم روز خبرنگار در شهرستان لاهیجان افزود: خبرنگاری چون در عرصه هنر جای دارد، جایگاهی رفیع و ارجمند به شمار می رود و زحمات خبرنگاران در طول سال ، ستودنی و قابل تقدیر است .

وی خاطرنشان کرد: برخی  از خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه ، هنوز از ابتدایی ترین حقوق این حرفه محروم هستند و  برغم همه مشکلات ، ارزش و حرمت قلم را حفظ می کنند.

وی خبرنگاران را بازوان قدرتمند نظام و حاکمیت دانست و اظهار داشت: خبرنگاران تکالیفی دارند که بسیاری از این تکالیف در قانون نوشته نشده ولی اجرای این تکالیف برای آنان از قانون الزام آور تر است که یکی از تکالیف حرفه خبرنگاری، تعهد و رعایت اخلاق است .

میرغضنفری افزود:خبرنگار باید صریح الهجه ، صادق و موقعیت شناس باشد و مسائل جامعه و دردهای مردم را بیان کند و مسئولان هم باید بتوانند در مقابل نسبت به خبرنگاران ادای دین کنند.

فرماندار لاهیجان با اشاره به حساسیت شغلی و روحی خبرنگاری گفت: خبرنگاران ممکن است در مدت کاری خود با بی مهری هایی هم روبه رو شوند و اکر خبر به دلخواه برخی مدیران و مسئولان نوشته نشود، به خبرنگاران کم توجهی می کنند حال اینکه باید بین خبرنگاران با مسئولان در بیان واقعیت ها تعامل وجود داشته باشد.

فرماندار لاهیجان با اشاره به انتخابات پیش رو تصریح کرد:امسال سال انتخابات است و همه ما با هرگونه سلایق و تفکر سیاسی که داریم در زیر سقفی به نام نظام جمهوری اسلامی زندگی کنیم و باید  دشمن را ناامید کنیم  و نباید با نوشته هایمان بهانه به دست او دهیم .

وی با اشاره به حساسیت خبرهایی که در فضای مجازی منتشر می شود گفت: در انتشار اخبار در کانال ها و پایگاه های خبری باید حفظ حرمت انسان ها و آبروی مردم در نظر گرفته شود و نباید برای رسیدن به شهرت و موقعیت سیاسی، با آبروی مردم بازی کنیم.

شهرستان لاهیجان در شرق استان گیلان واقع است.

۶۰۲۹/۲۰۰۷/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =