اعتبارات کمیته امداد کردستان ۴۵ درصد افزایش یافت

سنندج - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: امسال مجموع اعتبارات کمیته امداد این استان در حوزه های مختلف نسبت به سال گذشته با ۴۵ درصد رشد روبرو شده است.

محمد رسول شیخی زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اعتبارات کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان در سال جاری پنج هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال است که ۴۵ درصد بیشتر از اعتبارات سال قبل است.

وی افزود: یک هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال از این میزان، تسهیلات بانکی بخش اشتغال است که ۹۰۰ میلیارد ریال از محل تبصره ۱۶ (بانک های عامل)،  ۷۲۰ میلیارد ریال اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و ۱۱۰ میلیارد ریال نیز از طریق صندوق امداد ولایت پرداخت می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان یادآور شد: اعتبارات اشتغال پایدار روستایی هنوز ابلاغ نشده اما ۵۴۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ابلاغ و کارسازی شده است.

وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال ازاعتبارات امسال منابع دولتی است، اضافه کرد: ۴۷۲ میلیارد ریال از این اعتبارات از محل تسهیلات صندوق امداد ولایت پرداخت می شود و ۶۰۰ میلیارد ریال نیز منابع استانی بوده و باید از طریق صدقات، زکات، مراکز نیکوکاری و ... تامین شود.

در حال حاضر ۱۳۴ هزار و ۶۵۵ نفر از جمعیت استان در قالب ۶۷ هزار و ۶۱۳ خانوار زیرپوشش خدمات کمیته امداد امام (ره) هستند.

۷۳۴۸/۹۱۰۲

 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =