نماینده سازمان ملل نسبت به تشدید تنش‌ها در عدن ابراز نگرانی کرد

تهران – ایرنا - «مارتین گریفیتس» نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن نسبت به بالا گرفتن تنش‌ها و درگیری‌های نظامی در شهر عدن ابراز نگرانی کرد.

گریفیتس روز چهارشنبه در توئیتر نوشت: من نگران تشدید تنش‌ها در عدن هستم؛ از جمله در رابطه با گزارش‌های مربوط به بروز درگیری در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری. همچنین عمیقا نگران لفاظی‌هایی هستم که خشونت علیه نهادهای یمنی را تشویق می‌کند.
وی افزود: تشدید خشونت‌ها موجب بی‌ثباتی و رنج مردم در عدن می‌شود و شکاف‌های سیاسی و اجتماعی در یمن را عمیق می‌کند. از همه طرف‌های درگیر می‌خواهم که دست از خشونت برداشته و وارد گفت‌وگو برای حل اختلافات شوند.
منابع خبری روز چهارشنبه گزارش دادند، نیروهای شورای انتقالی جنوبی وابسته به امارات متحده عربی در عدن با نیروهای «عبدر به منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن که حمایت عربستان سعودی را با خود دارد در نزدیکی قصر معاشیق این شهر درگیر شدند.
«هانی بن بریک» نایب رئیس شورای انتقالی جنوبی از نیروهای این شورا خواست تا به قصر ریاست جمهوری  معاشیق عدن که در کنترل نیروهای منصور هادی است حمله و آن را به تصرف خود درآورند.
وی دولت منصور هادی در عدن را خائن خواند و متهم کرد که کشور را به سمت نابودی سوق داده است.
بر اساس این گزارش، بن بریک نسبت به حضور دولت عبدر به منصور هادی در عدن هشدار و آن را خطرناک توصیف کرد که مردم جنوب یمن هرگز نخواهند پذیرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =