۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۳۴
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83429772
۱ نفر
پادگان نظامیان سعودی هدف موشک بالستیک ارتش یمن قرار گرفت

تهران – ایرنا – «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن چهارشنبه شب اعلام کرد که یگان موشکی ارتش، پادگان آموزشی نیروهای سعودی در منطقه جیزان واقع در جنوب عربستان را با یک فروند موشک بالستیک هدف قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، سریع افزود: ارتش و کمیته های مردمی یمن با موشک بالستیک بدر «اف» پادگان آموزشی نیروهای سعودی در منطقه «الموسوم» را هدف قرار دادند.

وی گفت: پس از حمله موشکی ارتش یمن، خودروهای امدادرسانی برای انتقال ده ها کشته و زخمی نیروهای سعودی به سمت این پادگان حرکت کردند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اضافه کرد: این یک حمله پیش دستانه بود؛ چراکه نیروهای سعودی در این پادگان قصد داشتند به سمت منطقه حرض و حیران واقع در استان حجه حمله کنند.

پیش تر نیز نیروهای یمنی با موشک بدر «اف» یک پادگان تازه تاسیس نظامیان سعودی را در نجران عربستان هدف قرار داده بودند که در این حمله نیز شماری از نیروهای سعودی کشته یا زخمی شدند.

در همین حال انصارالله یمن روز چهارشنبه اعلام کرد که نیروهای این جنبش با وارد کردن خسارت های سنگین به ارتش سعودی و پاکسازی ۳۷ نقطه راهبردی در مرز عربستان، کنترل این مناطق را به دست گرفتند.   

حملات نیروهای یمنی به مواضع عربستان در حالی صورت می گیرد که یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور بتازگی از سامانه موشک بالستیک «برکان ۳» رونمایی کرده است.

حملات دقیق موشکی و پهپادی یمنی ها به مراکز نظامی و فرودگاه‌های عربستان به کابوسی برای دولت ریاض تبدیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =