مردم خشمگین شهر «دیتون» علیه سفر ترامپ تظاهرات کردند

تهران – ایرنا – همزمان با سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به یکی از شهرهای محل تیراندازی‌های مرگبار اخیر صدها نفر علیه او تظاهرات کردند.

به گزارش فرانس ۲۴، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در جریان سفر به شهر «دیتون» ایالت اوهایو با تظاهرات معترضان خشمیگن روبرو شد.
دیتون و شهر «ال‌پاسو» در ایالت تگزاس روزهای شنبه و یکشنبه صحنه تیراندازهای مرگبار بود. تیراندازی‌های این دو شهر در مجموع ۳۱ کشته و ده‌ها زخمی برجای گذاشت.
منتقدان و معترضان ترامپ را متهم کرده‌اند که به دلیل لفاظی‌های نژادپرستانه به خشونت‌های مسلحانه و تنش‌های نژادی و سیاسی در آمریکا دامن زده است.
ترامپ در سفر به دیتون با نیروهای امدادی، زخمی‌ها و خانواده‌های قربانیان دیدار کرد. اما حدود دویست معترضان با حضور مقابل بیمارستان «میامی ولی» دیتون علیه سفر وی تظاهرات کرده و خواستار اعمال محدودیت بر حمل سلاح شدند.
بعضی از معترضان در دیتون اعلام کردند در شرایطی که شهر سوگوار است به ترامپ خوشامدگویی گفته نشده و از او استقبال نمی‌شود.
«نان والی» شهردار دیتون گفت با ترامپ ملاقات می‌کند اما از واکنش رئیس جمهوری به تیراندازی‌ها خرسند نیست.
ترامپ روز دوشنبه در سخنان گفت که «نژادپرستی، تعصب و برتری‌طلبی نژادی» را محکوم می‌کند و «نفرت جایی در آمریکا ندارد.» اما وی از تلاش‌ها برای محدود کردن حمل سلاح سخنی نگفت.
وی پس از سفر به دیتون، راهی ال‌پاسو شد تا با زخمی‌ها و خانواده‌های قربانیان تیراندازی یکشنبه دیدار کند.
برخی از ساکنان و قانونگذاران محلی این شهر گفتند که از ترامپ استقبال نمی‌شود. «دی مارگو» شهردار ال‌پسو گفت فقط به این دلیل به استقبال می‌رود که وظیفه اداری‌اش حکم می‌کند چنین کاری انجام دهد وگرنه «وقتی که عزادار هستیم ترامپ نباید به اینجا بیاید.»

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =