۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۵۶
کد خبرنگار: 2137
کد خبر: 83429766
۰ نفر

برچسب‌ها

ورود ١٧٢ لوکوموتیو و واگن ساخت داخل به شبکه ریلی

تهران- ایرنا- مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران خبر داد که در راستای حمایت از تولید ملی ١٧٢ لوکوموتیو، واگن باری و واگن مسافری طی٤ ماهه نخست سال وارد شبکه ریلی کشور شده است.

محمد رسولی در مراسم راه اندازی قطار تهران- آنکارا که جهارشنبه شب در سالن تشریفات راه اهن جمهوری اسلامی ایران برگزار شد؛ گفت: توافقات خوبی با کشورهای همسایه درباره تسهیل تردد قطارهای باری و افزایش صادرات و واردات از طریق شبکه ریلی انجام گرفته است.
وی گفت: این تلاش ها در راستای توصیه مقام معظم رهبری در خصوص توسعه کریدور ترانزیتی ریلی است.
رسولی با بیان اینکه درحوزه مسافری نیز مذاکرات را در ابتدا با ترکیه شروع کردیم گفت: راه اندازی قطار مسافری تهران- وان و تهران- آنکارا در اردیبهشت امسال طی پروتکلی با ترکیه انجام و با جدیت وارد مرحله اجرایی شد.
رسولی گفت: در این پروتکل هم چنین در مورد حرکت قطارهای گردشگری دو کشور توافق شده است.
وی گفت: امیدواریم به زودی با قطارهای گردشگری مردم دو کشور از اماکن تاریخی و گردشگری یکدیگر دیدن کنند.
رسولی خبر داد که در ٤ ماه گذشته راه اهن جمهوری اسلامی ایران ده میلیون و ٣٠٠ هزار مسافر را جابجا کرده است که در مقایسه با ٤ ماهه نخست سال گذشته ٤/٧ درصد رشد داشته است.
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تاکیدات رهبری در خصوص رونق تولید داخلی نیز گفت: طی ٤ ماهه نخست سال جاری ١٧٢ دستگاه لوکوموتیو واگن باری و واگن مسافری وارد شبکه ریلی شده است که ساخت داخل بوده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =