حبس تا پایان فصل، پایان ناخوش چهار ستاره محصور در قفس طلایی

تهران- ایرنا- پنجره نقل و انتقالات تابستانی لیگ برتر جزیره امروز بسته می شود و این در حالی است که حباب پیرامون 4 ستاره محبوس در قفس طلایی تیم هایشان تنها به یک اشاره بند است.

پنجره نقل و انتقالات انگلیس تا پایان امروز بسته خواهد شد؛ اتفاقی که برای ایتالیا ۲۳ آگوست رخ می دهد و برای اسپانیا،  فرانسه و آلمان دوم سپتامبر.

بر این اساس، در صورتی که تکلیف «نیمار»، «پل پوگبا»، «فیلیپه کوتینیو» و گرت بیل تا تاریخ های ذکر شده روشن نشود آنگاه آینده آنان در تیم هایشان بیش از پیش به خطر خواهد افتاد.

در حقیقت شرایط هر کدام از این چهار نفر با یکدیگر متفاوت است اما در عین حال، زمان برای تمام آنان به سرعت در حال سپری شدن است و این در حالی است که گزینه های آنان با گذشت زمان محدود و محدودتر می شود.

چهار باشگاه پاری سن ژرمن، منچستریونایتد، بارسلونا و رئال مادرید اجازه جدایی بازیکنانشان را با قیمتی ارزان نمی دهند؛ موضوعی که با وجود توانایی های غیرقابل انکار آنان، هر خریدار احتمالی را به عقب می راند.

نیمار

نیمار پس از پشت سر گذاشتن فصلی آمیخته با مصدومیت ها و حواشی خارج از زمین، که بهتر است آن را به فراموشی بسپارد، مصمم است تا به اسپانیا بازگردد.

حتی «توماس توخل» به تازگی تایید کرد که مرد برزیلی در جولای تصمیم خود را برای جدایی اعلام کرده بود.

توخل: قبل از کوپا آمریکا می دانستم نیمار قصد جدایی دارد

روزنامه مارکا مارس سال گذشته در گزارشی از آرزوی دوباره مرد برزیلی برای امضای قرارداد با رئال پرده برداشت؛ این در حالی است که پیش از امضای قرارداد با آبی اناری ها در سال ۲۰۱۳، هم او و هم پدرش همزمان به سختی عاشق رئال و بارسا شده بودند.

اما زمانی که تابستان شروع شد و شایعات پیوستن وی به رئال دوباره بر سر زبان ها افتاد، مهاجم برزیلی به وضوح از تمایلش برای بازگشت به بارسلونا خبر داد و این همان جایی که مشکلات آغاز می شود؛ «ناصر الخلیفی» رییس پی اس جی به طور کامل نسبت به شرایط آگاهی دارد اما تمایلی ندارد که فوق ستاره اش را در ازای مبلغی کمتر از آنچه خود برای وی پرداخت کرده است، به بارسا بفروشد.

اما حقیقت این است که تاکنون هیچ باشگاهی تمایلی برای پرداخت مبلغ پیشنهادی ۳۰۰ میلیون یورویی پی اس جی از خود نشان نداده است؛ حتی اگر تیمی برای تامین رقم پیشنهادی داوطلب شود باز هم موضوع دیگری مطرح می شود و آن دستمزد ۳۴ میلیون یورویی او است؛ دستمزدی که بی شک بارسا استطاعت پرداخت آن را ندارد؛ علاوه بر این نیمار هم حاضر به قبول کاهش چشمگیر دستمزدش نیست!

نیمار برای بازگشت به نیوکمپ شرط کاهش دستمزد را هم پذیرفت

پل پوگبا

پوگبا مشابه همین وضعیت یا چیزی خیلی نزدیک به آن را در منچستریونایتد تجربه می کند، تیم انگلسی مصمم است تا تنها ستاره خود را از دست ندهد و اوله گانر سولسشر مشتاق است تا تیمش را حول محور مرد فرانسوی بنا کند.

سولسشر در تازه ترین مصاحبه خود گفته بود: هیچ شکی ندارم که پوگبا فصل آینده هم در یونایتد خواهد ماند.

درست چهار سال پیش زمانی که پوگبا بازگشت به اولدترافورد را برگزید، با وجود اینکه رئال مادرید هرگز تمایلی جدی برای جذب وی نشان نداده بود، رفتن به مادرید را غیرمحتمل دانست. با این وجود با تند کردن نوار و رسیدن به سال ۲۰۱۹ می بینیم که پوگبا به شدت خواهان پوشیدن پیراهن سفیدپوشان است و هم او و هم ماینو رایولا مدیر برنامه اش این موضوع را تایید کرده اند. با توجه به اینکه پنجره انتقالات انگلیس فردا بسته می شود احتمال اینکه یونایتدها بتوانند به موقع جایگزینی مناسب برای وی به ترکیب خود اضافه کنند بسیار کم است بنابراین غیرممکن است که مرد فرانسوی دست کم تابستان سال جاری سر از سانتیاگو برنابئو در آورد.

پاسخ اول یونایتد به اظهارات رایولا منفی بود و در ادامه با چسباندن برچسب قیمتی ۲۰۰ میلیون یورویی روی هافبک خود به طور غیر مستقیم دوباره نه گفت.

دستمزد ۱۴ میلیون یورویی او چیزی نیست که رئال از عهده آن برنیاید اما فلورنتینو پرز به هیچ وجه قصد ندارد تا ۲ برابر آنچه را که یونایتد برای وی پرداخت کرده، به اصطلاح پیاده شود به ویژه با توجه به سابقه پرتتش وی در فصل گذشته و زیر نظر خوزه مورینیو.

فیلیپه کوتینیو

پرونده هافبک بارسا اما متفاوت است؛ قهرمان اخیر کوپا آمریکاکه کوتینیو در آن نمایش خوبی داشت، در فهرست فروش قرار گرفته است.

در واقع او بازیکنی است که بارسلونا تمایل دارد وی را قربانی کند؛ تصمیمی که جوزپ ماریا بارتومئو و ارنستو والورده در مورد آن اجماع دارند تا از طریق فروش مرد برزیلی درآمد ضروری را به حساب باشگاه واریز کنند؛ بازیکنی که پس از پیوستن به بارسا در ژانویه ۲۰۱۸،  به شدت دور از انتظار ظاهر شد.

شرایط کوتینیو از این قرار است: خود او دوست ندارد از نیوکمپ برود در حالی که بارسا به دنبال زنده کردن هرچه بیشتر مبلغی است که خود بابت وی به لیورپول پرداخت کرده است (چیزی در حدود ۱۵۰ میلیون یورو.)

تنها پیشنهادهای قابل توجهی که وی دریافت کرده از سوی تیم های انگلیسی بوده و ارزش فعلی وی در بازار کمتر از ۱۰۰ میلیون یورو برآورد شده است. با این حال مشکل اصلی اینجا است: مرد برزیلی پیشنهادهایی از تیم های مختلف انگلیس از جمله یونایتد دارد اما گرانقیمت ترین خرید باشگاه بارسلونا نمی خواهد در انگلیس برای تیمی جز لیورپول بازی کند.

مهم تر از همه کیا جورابچیان مدیر برنامه ایرانی کوتینیو است؛ کسی که در چندین موقعیت نارضایتی خود را از نوع برخورد بارسا با موکلش ابراز کرده است.

کیا جورابچیان: بارسلونا باید دست از دروغ گفتن بردارد

اگرچه مقامات بارسا نمی خواهند تا به طور علنی مرد برزیلی را در فهرست فروش قرار دهند و بدین ترتیب به ارزش وی لطمه وارد کنند اما آبی اناری ها همچنان به دنبال مقصدی احتمالی برای او هستند اما گزینه ها رفته رفته کمتر و کمتر می شوند.

گرت بیل

آخرین فوتبالیست محصور در قفس طلایی، گرت بیل است.

از حیث تمایل باشگاه برای فروش، بیل شرایطی شبیه به کوتینیو دارد. اما برخلاف کوتینیو، زین الدین زیدان سرمربی کهکشانی ها به شخصه وارد عمل شده و تمام تلاش خود را برای باز کردن درهای خروج به روی مرد ولزی انجام داده است.

از زمانی که زیدان در مورد بیل گفته بود "اگر او فردا برود خیلی بهتر است" تنها ۲ هفته می گذرد.

زیدان در ادامه این اظهارات تند گفته بود: مشکل شخصی در میان نیست فقط گاهی اوقات باید تصمیماتی برای ایجاد تغییرات بگیرید و رفتن او به سود همه است.

جاناتان بارنت مدیربرنامه بیل نیز در پاسخ گفته بود: بین زیدان و بیل هرگز رابطه خوبی نبوده است.

بارنت: زیدان باید از خودش خجالت بکشد

از بین تمامی حبس شدگان در قفس های طلایی، زمانی که جیانگسو سونینگ درب سانتیاگو برنابئو را کوبید، تنها بیل در یک قدمی رفتن بود اما در نهایت نارضایتی خانواده وی برای رفتن به چین و همچنین عدم تمایل پرز برای صدور رضایتنامه مرد ولزی بدون دریافت کمیسیون، انتقال را با شکست مواجه کرد.

رئال در ابتدا درخواست ۹۰ میلیون یورو کرد؛ رقمی مشابه آنچه خود در سال ۲۰۱۳ برای وی پرداخت کرده بود و فراتر از ارزش کنونی وی در بازار  بود اما حقیقت این است که با وجود اینکه رئال قیمت پیشنهادی خود را کاهش داد اما هیچ پیشنهادی که همزمان نیازهای باشگاه و بیل را برآورده کند از راه نرسید.

اینتر یکی از خریداران وی بود اما آنها نه تنها قادر نبودند مبلغ انتقال را پرداخت کنند بلکه تامین دستمزد گزاف بیل هم برایشان مقدور نبود. بنابراین با توجه به بسته شدن پنجره انتقالات چین، در صورتی که پیشنهاد قابل توجهی از انگلیس از راه نرسد، بیل تنها دو راه خواهد داشت: بایرن مونیخ یا پاری سن ژرمن.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =