۱۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۹
کد خبرنگار: 937
کد خبر: 83429738
۱ نفر

برچسب‌ها

آب مصارف بهداشتی طرح ساحلی صدف آستارا تامین شد

آستارا - ایرنا - مدیر طرح ساحلی صدف بخش لوندویل آستارا از تجهیز این منطقه گردشگری به چاه و منبع مستقل آب، برای مصارف عمومی و بهداشتی مسافران و گردشگران خبر داد.

بهرام آژند روز جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: آب دوش ها و سرویس های بهداشتی طرح ساحلی صدف، پیشتر از شبکه آب شهر تامین می شد اما با حفر یک حلقه چاه و اتصال آن به منبع و شبکه توزیع آب، نیاز به آب شهری به طور نسبی برطرف و آب مورد نیاز برای استحمام و مصارف بهداشتی گردشگران فراهم شد.

وی ادامه داد: این طرح ۱۷ هکتار مساحت دارد و هر چند شمار گردشگران و مسافران نسبت به تابستان گذشته افزایش نیافته، اما استقرار حدود ۲۵ دکه خدماتی و عرضه خوار و بار، شناگاه های خوب و حضور ناجیان غریق ورزیده، فضای تفریحی خوبی را برای گردشگران و مسافران فراهم کرده است.

آژند افزود: هزینه ورود مسافر به طرح، مطابق سال گذشته پنجاه هزار ریال است و این مبلغ از شهروندان و بومیان لوندویل دریافت نمی شود و با اتکا به این درآمد، حقوق عوامل اجرایی و زحمتکش در طرح نظیر ناجیان غریق، کارگران و فروشندگان بلیت پرداخت می شود.

مدیر طرح ساحلی صدف گفت: نیروهای امدادی، بهداشتی و درمانی و نظامی در داخل و محدوده طرح ساحلی حضور و فعالیت دارند و امسال برای جلوگیری از غرق شدن شناگران در مناطق خطرآفرین، نقاط خطرناک و عمیق ساحل را با موانعی مسدود کرده ایم.
همیاران پلیس و ناجیان غریق طرح سالمسازی صدف نیز با اعلام رضایت از دریافت به موقع حقوق خود، از مدیر طرح قدردانی کردند و از مسئولان بخش لوندویل خواستند مطالبات سال ۹۶ آنها از مدیر وقت، اخذ و به حسابشان واریز شود.
سه طرح سالمسازی دریا در ۱۸ و نیم کیلومتر نوار ساحلی خزر در آستارا فعال است و در فصل تابستان، میلیون ها مسافر داخلی و خارجی از امکانات تفریحی و گردشگری آن نظیر قایق سواری و شنا استفاده می کنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =