۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۰۲
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83429727
۰ نفر

برچسب‌ها

خبرنگاران از آثار تاریخی یزد بازدید کردند

یزد - ایرنا- در آستانه روز خبرنگار شامگاه چهارشنبه جمعی از خبرنگاران با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی یزد از بافت تاریخی و برخی آثار و بناهای فرهنگی این شهرستان بازدید کردند

خبرنگاران ابتدا از قنات جهانی زارچ و آسیاب وزیری در بافت تاریخی دیدن کردند که توضیح سابقه و اهمیت آن توسط کارشناس ارائه شد.

 این عده در ادامه از خانه باران، خانه لاری‌ها و حسینیه کوشکنو دیدن و در جریان سابقه آن قرار گرفتند.

شهردار یزد با قدردانی از خبرنگاران و تبریک ۱۷ مرداد به نقش آنها در اطلاع رسانی و انعکاس اخبار اشاره کرد .

جمال الدین عزیزی بندرآبادی گفت: نقش خبرنگاران در توسعه و معرفی ظرفیت‌های شهر امر مهمی است.

استان یزد ۲هزار و ۲۷۰ هکتار بافت تاریخی و یکهزار و ۷۲۰ اثر ثبت ملی دارد.

با توجه به غنای یزد از لحاظ بناهای تاریخی، فرهنگی تاکنون پنج اثر استان شامل بافت تاریخی یزد، باغ های دولت آباد یزد و پهلوان پور مهریز و قنات‌های زارچ و حسن آباد در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

یزد نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان، در کنار استان های فارس و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران، مقصد اول گردشگران خارجی و اروپایی است.

گذشته از سفر گردشگران خارجی، صدها هزار گردشگر داخلی سال گذشته از بناهای تاریخی، فرهنگی و چشم اندازهای طبیعی، عرصه های بیابانی و کویری استان دیدن کردند.

استان یزد با داشتن ۴۰ رشته صنایع دستی پویا، افزون بر سه هزار هنرمند فعال در این بخش دارد.

یزد با عناوینی همچون شهر بادگیرها، دارالعباده، حسینیه ایران، دوچرخه ها، شیرینی، قنات، قنوت و قناعت و آفتاب شناخته میشود.

در هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.

۷۵۳۶/ ۶۱۹۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =