۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۰
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83429725
۰ نفر

برچسب‌ها

 دانشکده مهندسی نفت و شیمی در هرمزگان راه‌اندازی می‌شود

بندرعباس-ایرنا- با پیگیری های صورت گرفته مجوز راه اندازی دانشکده مهندسی نفت و شیمی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر و به دانشگاه هرمزگان ابلاغ شد.

استاندار هرمزگان چهارشنبه شب در نشست هماهنگی راه‌اندازی دانشکده مهندسی نفت و شیمی در استان گفت: دانشکده مهندسی نفت و شیمی تا ۲ سال آینده به صورت کامل آماده فعالیت است.

فریدون همتی افزود: ۵۰درصد هزینه های راه اندازی این دانشکده از طریق اعتبارات دولتی و ۵۰ درصد نیز با مشارکت بنگاه های اقتصادی و بخش خصوصی تامین می شود.

وی بیان داشت: راه‌اندازی دانشکده مهندسی نفت و شیمی باتوجه به ظرفیت های هرمزگان در حوزه نفت و گاز و استقرار پالایشگاه ها و صنایع بزرگ به عنوان یک ضرورت در سفر رییس جمهوری به هرمزگان مصوب شد.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: دانشکده مهندسی شیمی و نفت با برخورداری از تجهیزات کامل برای ارائه آموزش ‌های با کیفیت مطلوب و رونق و شکوفایی علمی و فناوری در این حوزه ایجاد می‌شود.

همتی خاطرنشان کرد: اولویت افزایش توانمندی علمی و ایجاد زمینه برای شکوفایی و بکارگیری نخبگان و نیروهای استان به ویژه در حوزه نفت و گاز است.

وی گفت: این دانشکده می تواند نیروی انسانی ماهر برای هرمزگان در حوزه نفت و گاز را تربیت کند و تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم که از بهترین اساتید و همچنین امکانات مناسب برخوردار باشد.

۷۱۹۵/۶۰۴۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =