وزیر کشور: تحلیل‌های دشمن در مورد ایران اشتباه است

شهرکرد - ایرنا - وزیر کشور با اشاره به اقدام‌های مختلف دشمن علیه ایران تاکید کرد: تحلیل‌های ۴۰ سال گذشته دشمن درباره ایران، اشتباه بوده است.

عبدالرضا رحمانی فضلی عصر چهارشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به شرایطی کنونی کشور افزود: دشمنان بر اساس تفسیر، تحلیل و القا منافقان، معاندان و سلطنت طلبان پس از وقایع دی ۹۶ فکر می‌کردند که کار انقلاب اسلامی با یک فشار حداکثری تمام خواهد شد.

رحمانی فضلی بیان داشت: دشمنان طراحی بسیاری کرده بودند و حتی در سال ۹۷ اقدام‌های زیادی را با تمام توان در بخش‌های اقتصادی، فرهنگی، رسانه ای، دیپلماسی و سیاسی به کار گرفتند و به قدری به خودشان غّره شده بودند که اعلام کردند ایران ۴۰ سالگی انقلاب را جشن نخواهد گرفت و حتی این مساله را وزیر امور خارجه آمریکا به صورت رسمی اعلام کرده بود.

وی گفت: دشمن ۴۰ سال است، نسبت به ایران دارای همین تحلیل‌های غلط است و اگر دشمن در این ۴۰ سال ملت ایران و رهبری انقلاب اسلامی را به خوبی تحلیل می‌کرد، شاید مواضع شان بهتر بود، اما خداوند دشمنان این نظام را از احمق ها آفریده است.

رحمانی فضلی ادامه داد: در ابتدا فشار بر روی ایران بسیار زیاد بود و دشمن بر خلاف همه قوانین بین المللی و همه عهد و تعهدهای که داشت از برجام خارج شد و این خروج از برجام برای دشمن هزینه بسیار زیادی داشت، ولی چون دشمن فکر می‌کرد با این خروج و تحریم‌ها نتیجه می گیرد، این هزینه را قبول کرد.

وزیر کشور ادامه داد : مردم در این زمینه در برابر تحریم های دشمن ایستادگی خوبی کردند و مقام معظم رهبری تدابیر بسیار خوبی اندیشیدند و بهترین و بزرگترین تدبیر در امور اجرایی ، ستاد هماهنگی اقتصادی را با حضور سران قوا تشکیل دادند و فرمودند ستاد به هر مشکلی برخورد کرد ، ایشان آن را پیگیری می کنند و این سرعت کار دولت را در جنگ اقتصادی و تروریسم اقتصادی دشمن افزایش داد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در شرایط جنگ اقتصادی و تروریسم اقتصادی ، به صورت عادی نمی شود کشور را اداره کرد و تصویب قانون در مسیر پارلمانی خودش زمان بر خواهد بود، گفت : هر موردی در نشستهای این ستاد تصمیم گیری شده است، سرعت کار دولت را برای اجرا در کشور بالا رفته برده است.

به گفته وی، برای مقابله با محرومیت های صادراتی ، وارداتی و بانکی که دشمن برای کشور ایجاد کرد، اقدامات خوبی صورت گرفته است و در دنیا  تقریبا کسی با آمریکا همکاری نکرده است و آنها که مجیور به همکاری بودند، به دلیل این است اقتصاد آنها به هم پیوسته است و شرکت های بین المللی این مساله را دارند و از نظر فکری موضع گیری کردند و تا جای که مورد تنبیه آنها قرار نگیرند با ایران همکاری کردند.

وزیر کشور یادآور شد: دشمنان ، در مساله منطقه ای  فکر می کردند می توانند اقداماتی را انجام دهند اما مسایل سوریه در مسیر خودش قرار دارد  و مسائل یمن به گونه ای پیش رفت که امارات با همه هزینه های که آنجا انجام داد و متحد عربستان شد مجبور شد نیروهای خود را بیرون بکشد و خود عربستان نیز به نوعی به دنبال بیرون کشیدن نیروهای خود از یمن است چرا که گمان می کردند یمن ظرف یکی دو ماه سقوط می کند.

رحمانی فضلی اظهار داشت : در داخل نیز قیمت ارز به یک ثبات نسبی رسیده است و روبه کاهش است و قیمت کالاها گران است اما شیبی که افزایش قیمت های کالا داشت ثبات نسبی پیدا کرده است و رو به پایان است و در جلسه هماهنگی اقتصادی هر هفته قیمت ها کنترل می شود و قیمت طلا و سکه به یک ثبات دست یافته است.

به گفته وی، در سیاست داخلی نیز  وحدت و انسجام در کشور خیلی خوب و هماهنگ است و رسانه ها همراهی و همدلی با دولت و سیاست های داخلی و خارجی خوب است و در مردم این امید ایجاد شده است که با وحدت و همدلی می توان از سخت ترین شرایط عبور کرد.

وزیر کشور گفت: دشمن می خواست ایران را تهدید عملی کند و پهپاد خود را به مرزهای ایران فرستاد که با ساقط شدن پهپاد ، دشمن متوجه شد ایران هم اراده و هم توان ایستادگی در برابر هر تهدیدی دارند.

وی یادآور شد: از سوی دیگر کشتی نفتکش ایران را توقیف کردند اما نظام در برابر این عمل غیرقانونی انگلیس ایستادگی کرد و دشمن فهمیده است  که قدرت براندازی ایران را ندارد.

رحمانی فضلی به اشاره به سفرهای دیپلماتیک به ایران ادامه داد : امسال رفت و آمدهای دیپلمات در راستای تقویت موضع با ایران زیاد شده است و  روسای مختلف تماس تلفنی با رئیس جمهوری ایران دارند و متوجه شده اند که با ایران باید از سر منطق و عقلانیت و حفظ منافع ایران باید صحبت کنند.

وی گفت : همه این دستاوردها مستلزم این است که وحدت ملی بیش از پیش تقویت شود و روحانیت و ائمه جمعه و تریبون ها در تقویت وحدت ملی نقش مهمی برعهده دارند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه اکنون کشور در جنگ اقتصادی با دشمن است ، افزود :  همه باید از سیاست ها و نظرات  مقام معظم رهبری پیروی کنند و دولت را به عنوان خط مقدم مقابله با جنگ اقتصادی دشمن با هر نظر مخالف  و موافق حمایت کنند و همه کمک کنند کشور از این شرایط با سربلندی عبور کنند.

 وزیر کشور با اشاره به حضور خود در شورای تامین چهارمحال و بختیاری گفت : خوشبختانه همه مسوولان در این استان دلسوزانه پیگیر مسائل هستند و با همدلی و وحدت این مسائل را پیش می برند.

به گزارش ایرنا، وزیر کشور به منظور شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری به مدت دو روز به شهرکرد سفر کرده است.

۲۰۹۷

  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =