جشنواره تئاتر مرصاد انتقال دهنده هویت ملی است

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه جشنواره تئاتر ملی مرصاد یک حرکت ارزشی و فرهنگی است اسلام آباد را به عنوان دیار مقاومت و ایستادگی شایسته میزبانی این رویداد ملی دانست.

به گزارش ایرنا؛ محمدابراهیم الهی تبار عصر چهارشنبه در اختتامیه جشنواره ملی تئاتر مرصاد در اسلام آباد غرب با اشاره به مقاومت و ایستادگی کرمانشاه و اسلام آباد اظهار داشت: مردمان این دیار سختی های فراوانی در جنگ تحمیلی دیدند و شاهدان صادقی برای انتقال مفاهیم ارزشمند دفاع مقدس هستند.

او گفت: جشنواره ملی تئاتر مرصاد حرکت موفقی است که توانسته با ابزار قدرتمند هنر و زبان ملموس تئاتر حماسه آفرینی های ملت ایران را به نسل جدید انتقال دهد.

وی اظهار داشت: وقتی قطعنامه ۵۹۸ را پذیرفتیم دشمن احساس کرد که این ملت عرصه مقاومت را از دست داده است و با این خیال واهی از جنوب و غرب هجوم آوردند اما محاسبه اشتباهی داشتند و حساب روحیه استقامت و مقاومت مردم را نکردند.

او ادامه داد: در عملیات مرصاد یکباره ایران بپا خاست و قدرت مقاومت خودش را باردیگر نشان داد و در آن مقطع کرمانشاه و اسلام آباد غرب پایتخت ایران شد و همه ایران به سمت گردنه حسن آباد و تنگه مرصاد آمدند و معنابخش کلمه ایثار شدند و درس بزرگی به دشمن دادند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه شرایط امروز با عملیات مرصاد شباهت دارد، گفت: برجام با توانمندی دیپلمات های برجسته و با مسئولیت به تعبیر رییس جمهور رسول امین نظام یعنی آقای ظریف منعقد شد.

الهی تبار افزود: توانمندی این وزیر طوری بوده که اعتراف ترامپ را به شکست خوردن در مذاکرات واداشت و کسینجر مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا کتاب خود را به ظریف با عنوان دشمن قابل احترام تقدیم کرد و گفت بخاطر اینکه ظریف زبان گویای نظام اسلامی است تحریم می شود.

او تصریح کرد: دشمن به مانند عملیات مرصاد بازهم در محاسبات خود اشتباه می کند و فکر می کنند که مقاومت ما قابل شکست است که البته محاسبه غلطی کرده اند.

وی خطاب به حاضران در جشنواره نیز گفت: به شهر و استانی آمده اید که مقاومت را معنی واقعی کرده است و چقدر در دوران جنگ تحمیلی سختی کشیدند و در جنگل ها و دشت های اطراف پراکنده می شدند اما مقاومت و ایستادگی کردند.

وی افزود: خدمت در دیار کرمانشاه به عنوان سینه سپر ایران اسلامی افتخار بزرگی است این مردمان دین خودشان را به ما ادا کرده اند و امروز نوبت خدمت ماست.

وی اضافه کرد: بیان مفاهیم ارزشمند دفاع مقدس با زبان قدرتمند هنر قطعا در عمق جان نسلی می نشیند که جنگ را ندیده و درک نکرده اند و هویت ملی را انتقال می دهد.

او یادآوری کرد شاخص دیگر جشنواره تئاتر ملی مرصاد برگزاری آن در دیار مقاومت یعنی اسلام آباد قهرمان است.

یازدهمین جشنواره ملی تئاتر یادواره شهدای عملیات غرورآفرین مرصاد با شرکت ۲۰۰ هنرمند در قالب ۲۵ گروه تئاتر خیابانی و صحنه ای از ۱۵ استان کشور در مزار شهدای شهر اسلام آبادغرب برگزار شد.

در این جشنواره گروه هایی از استان های تهران، اصفهان، فارس، خوزستان، لرستان، ایلام، کردستان، کرمانشاه، بوشهر، کرمان، اراک، یاسوج، رشت و شهر بوکان، اسلام آبادغرب باهم به رقابت پرداختند.

شهرستان اسلام آبادغرب با 150 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.

۳۰۳۳/۸۰۶۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =