۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۰
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83429682
۰ نفر
سناتور دموکرات آمریکا نژادپرستی را موضوع امنیت ملی عنوان کرد

تهران – ایرنا - «کوری بوکر» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که نژادپرستی و سفیدبرترپنداری، «موضوعات امنیت ملی» است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از واشنگتن، این سناتور ایالت نیوجرسی در سخنان خود در کارولینای جنوبی، اسمی از «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا نبرد، اما از برخی سخنان ترامپ برای مورد توجه قرار دادن نژادپرستی استفاده کرد.

وی گفت که نژادپرستی موید بخش قابل توجهی از خشونت های کشور از جمله دو حمله اخیر  شهرهای ال پاسو و دیتون در ایالت های تگزاس و اوهایو است که ۳۱ کشته و دهها زخمی برجا گذاشت.

بوکر یادآور شد که برترپنداری نژاد سفید به رهبران سیاسی اجازه می دهد وعده احداث دیوار دهند، ‌در حالی که بیمارستان ها، مدارس یا زیرساخت ها را بنا نمی کنند.۹۱۰۹

وی به نوعی به ترامپ اشاره داشت که از زمان کارزار انتخاباتی ۲۰۱۶ آمریکا تا بعد از روی کار آمدن، ‌در مورد احداث دیواری در مرز مکزیک وعده داده است.

«دونالد ترامپ» از لفاظی های خود در مورد نژادپرستی دفاع می کند،‌به نحوی که قبل روز چهارشنبه قبل از آنکه کاخ سفید را به مقصد تگزاس و اوهایو ترک کند، گفت: تصور نمی کند سخنان وی به خشونت کمک کرده باشد.

دموکرات هایی که برای به چالش کشاندن ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با هم رقابت می کنند، تقریبا به اتفاق، ترامپ را به خاطر لفاظی هایش مورد انتقاد قرار داده اند.

ترامپ مدعی است که یک اشتیاق سیاسی بسیار قوی در کنگره برای تصویب قانونی دو حزبی وجود دارد که محدودیت هایی برای استفاده از سلاح در آمریکا اعمال یا سوابق استفاده کنندگان از اسلحه را کنترل می کند.

مجلس نمایندگان آمریکا چندی پیش این قانون را مصوب کرد که زمینه کنترل سوابق فدرال برای همه خریدها و انتقال سلاح را فراهم می کند.

یک لایحه قانونی دیگر، امکان بازنگری ۱۰ روزه برای خریدهای اسلحه را مهیا می کند. این لوایح در سنا که در کنترل جمهوریخواهان است، ‌ تب و تاب خود را از دست داده است.۹۱۰۹

ترامپ روز چهارشنبه قبل از ترک کاخ سفید به خبرنگاران گفت که حرف های زیادی با نمایندگان آمریکایی دارد.

درهمین حال،‌ ساکنان شهرهای ال پاسو و دیتون انتظار ترامپ را می کشند تا با لفاظی های نژادپرستانه وی مخالفت کنند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =