خبرنگار نقشی فراتر از اطلاع‌رسانی را برعهده دارد

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی در پیامی به مناسبت روز خبرنگار گفت: خبرنگار نبض تپنده جامعه‌ است که نقشی فراتر از اطلاع‌رسانی را برعهده دارد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی محمدصادق معتمدیان در این پیام با ذکر «ن والقلم و ما یسطرون» اظهار داشت: در تقویم جمهوری اسلامی، ۱۷ مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است؛ روزی برای تجلیل از اصحاب رسانه و قلم، هم آنان که در خط مقدم نبرد رسانه‌ای ایستاده‌اند و از آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی و اهداف مقدس ملت بزرگ ایران در عرصه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دفاع می‌کنند.

وی گفت: خبرنگاران به حق، صدای رسای یک ملت هستند. به بیان دیگر، خبرنگار را می توان نبض تپنده جامعه‌ای دانست که نقشی فراتر از اطلاع‌رسانی را برعهده دارد و رسالتش تبیین رویدادها و کمک به بسط گردش آزاد اطلاعات براساس اصول اخلاقی و مردم سالاری است.

نماینده عالی دولت در استان خراسان جنوبی افزود: به واقع خبرنگار از سلامت و سعادت جامعه دفاع می کند و با هوش، درایت و سخت کوشی، با کژی‌های جامعه مقابله می کند و همواره مدافع راستین منافع ملی کشور بوده و هست.

وی بیان کرد: خبرنگاران به راستی تجسم امانت، مسئولیت، تعهد، دلسوزی و وظیفه‌اند. خبرنگاران وجدان بیدار جهان و تصویرگر زمان خویش هستند، زیرا همواره در عمق جامعه زندگی می‌کنند و علیرغم همه مشکلاتی که در مسیر کار خویش با آن دست و پنجه نرم می کنند، سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه‌ای، مرهون تلاش های شبانه روزی آنان است.

معتمدیان گفت: بنده به سهم خویش این روز بزرگ را به همه شما تلاشگران عرصه آگاهی بخشی در استان خراسان جنوبی تبریک عرض می نمایم؛ بدون تردید دستیابی به قله‌های سعادت کشور، مراقبت از منافع ملی، مصالح مردم و آرمان‌های ارزشمند انقلاب اسلامی، جز با حق‌جویی و مجاهدت در عرصه آگاهی میسر نخواهد بود. از درگاه ایزد متعال، تداوم عزت و اهتمام مسئولانه‌ی شما را مسالت دارم و امیدوارم در مسیر توسعه و آبادانی استان خراسان جنوبی یاری گر دولت باشید.ان‌شاءالله

۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =