خراسان شمالی کشتی پهلوانی کشور را میزبانی می‌کند

بجنورد- ایرنا - استان خراسان شمالی در نیمه دوم امسال، مسابقات کشوری کشتی پهلوانی (بازوبند) را میزبانی خواهد کرد.

رئیس هیات ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی خراسان شمالی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: به دنبال واگذاری کشتی پهلوانی به فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و با حمایت تمام قد استاندار خراسان شمالی و موافقت فدراسیون ورزش های زورخانه ای، این مسابقات در این استان برگزار خواهد شد و طبق تقویم هرساله افزون بر ۲۵ تیم از استان های مختلف در این رقابت ها حضور خواهند یافت.

الیاس امیرآبادی بدون اشاره به زمان دقیق برگزاری مسابقات، افزود: این دوره از مسابقات در ۶ وزن برگزار می شود که هر تیم در پنج وزن فقط یک شرکت کننده خواهد داشت و البته تنها در وزن بالای ۱۰۰ کیلوگرم شمار شرکت کنندگان آزاد خواهد بود.
وی اعتبار ملی و بین المللی این مسابقات را بسیار بالا دانست و افزود: هر ساله نشان بازوبند به نفر اول سنگین وزن کشتی پهلوانی اعطا می شود.
امیرآبادی خاطرنشان کرد: سال گذشته ورزشکاران خراسان شمالی با اختلاف ۱۷ امتیاز با تیم دوم در بخش تیمی مقام اول کشوری را کسب کردند که این افتخاری برای استان است.
رئیس هیات ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی خراسان شمالی همچنین از قول مساعد استاندار خراسان شمالی برای میزبانی مسابقات بین المللی چهارجانبه ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی بین ایران و سه کشور مطرح همسایه در این رشته خبر داد.
به گزارش ایرنا؛ استاندار خراسان شمالی دبیرکل فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی است. 
در ماه جاری با پیگیری فدراسیون ورزش زورخانه ای و موافقت وزارت ورزش و جوانان، کشتی پهلوانی بار دیگر به فدراسیون ورزش های زورخانه ای پیوست.
ط/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha