چهار هکتار از ارتفاعات جنگلی گیلانغرب طعمه حریق شد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب گفت: چهار هکتار از مراتع جنگلی ارتفاعات «مله نی و کفراور» از توابع این شهرستان عصر امروز (چهارشنبه) در آتش سوخت.

کوروش محمودیان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تلاش اعضای ستاد بحران، نیروهای امدادی، مردم و آتش نشانی و یگان حفاظت منابع طبیعی این آتش سوزی با وجود وزش باد و دامنه وسیع آن به طور کامل مهار شد.

وی اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تا امروز ۲۶ فقره آتش سوزی در منابع طبیعی گیلانغرب رخ داده که به ۱۱۵ هکتار از مراتع مشجر این شهرستان خسارت وارد کرده است.

وی اضافه کرد: همچنین  امسال ۹۵ هکتار از مزارع گندم شهرستان و سه هکتار باغات مثمر نیز طعمه حریق شد که در هر۲ بخش عامل انسانی، آتش زدن پس چر مزارع و یا بی احتیاطی گردشگران دلیل وقوع حوادث بوده اند.

منطقه حفاظت شده قلاجه یکی از چهار منطقه حفاظت شده استان کرمانشاه است که ۴۰ هزار هکتار وسعت دارد، شهرستان گیلانغرب با ۱۷۵ هزار هکتار جنگل بیشترین عرصه جنکلی را در استان دارد.

شهرستان گیلانغرب در غرب کرمانشاه با بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت، ۲۰۵ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی دارد که از این میزان ۱۷۵ هزار هکتار آن جنگل و مرتع است.

گیلانغرب،  ۴۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغ دارد.

۳۰۱۲/۸۰۶۶

برچسب‌ها