۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۰۱
کد خبرنگار: 1822
کد خبر: 83429559
۰ نفر

برچسب‌ها

اجرای چهار پروژه الکترونیکی در حوزه بیمه سلامت استان کرمان

کرمان – ایرنا - اجرای نسخه نویسی الکترونیکی، استحقاق سنجی درمان، ارجاع الکترونیک و حذف اسناد کاغذی از پرونده های بستری چهار پروژه الکترونیک بیمه سلامت استان کرمان است که نحو مطلوب در حال انجام هستند.


به گزارش ایرنا مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران  با تبریک فرا رسیدن روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این عرصه افزود: خبرنگاری کار هنرمندانه و جهادی است.
محمد جعفری اجرای نسخه نویسی الکترونیکی، استحقاق سنجی درمان، ارجاع الکترونیک و حذف اسناد کاغذی از پرونده های بستری را چهار پروژه الکترونیک بیمه سلامت استان کرمان در سالجاری عنوان کرد و گفت: تاکنون کار در این حوزه های به خوبی پیش رفته است.
وی با بیان اینکه خاستگاه سه مورد از این طرح ها از سوی استان کرمان بوده و به استان های دیگر تعمیم داد شد تصریح کرد: با حذف اسناد کاغذی از پرونده های بستری صرفه جویی زیادی در مصرف کاغذ انجام می شود
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان بیان داشت: از مردادماه جاری از هر دانشگاه علوم پزشکی در استان یک بیمارستان به صورت پایلوت کار حذف اسناد کاغذی بستری آغاز شده و امیدواریم با پیشرفت کار، تا دی ماه امسال بتوانیم اجرای این طرح را به همه بیمارستان ها تعمیم بدهیم.
جعفری صرفه جویی در کاغذ، بایگانی و انبار، شفافیت داده های درمانی بیماران و اطلاعات به روز بستری و بخش سرپایی را از مزیت های اجرای طرح حذف اسناد کاغذی از پرونده های پزشکی برشمرد.
 وی تصریح کرد: اجرای این اقدامات، دورنمای پازل های الکترونیک، کشور را به سمت تله مدیسین(پزشکی از راه دور) پیش می برد و گام اساسی و بزرگی در پرونده سلامت الکترونیک ایرانیان با تکمیل این پروژه ها برداشته می شود.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با بیان اینکه نقشه راه این مسیر می تواند به تله مدیسین ختم شود که در این فضا ویزیت و درمان از راه دور انجام می شود بیان داشت: تله مدیسین(پزشکی از راه دور) در تشخیص به موقع بیماری ها کمک می کند و تلاش می شود در سال 99 در این حوزه با ارتقاء کیفیت درمان با استفاده از ابزارهای الکترونیک گام برداریم.

9895/2039

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =