۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۵
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83429548
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه رشت: خبرنگار حقایق را هوشمندانه مطرح کند

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: خبرنگار باید حقایق را منتقدانه، عالمانه و هوشمندانه مطرح کند و چنین خبرنگاری در هر جا که باشد، موفق است.

به گزارش خبرنگار ایرنا آیت‌الله رسول فلاحتی روز چهارشنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان به مناسبت ۱۷ مرداد سالروز شهادت محمود صارمی در مجتمع خاتم‌الانبیا(ص) رشت با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی اظهار کرد: خبرنگاران از جایگاه با شرافتی برخوردارند و این جایگاه زیبا و مقتدرانه است و نابسمانی‌ها را ساماندهی می‌کند.
وی به ویژگی‌هایی که برازنده یک خبرنگار است، اشاره کرد و افزود: ایمان به خدا و قیامت لازمه کار خبرنگار است زیرا آنچه می‌نگارد باید در قیامت پاسخگوی انگاشته‌های خود باشد.
امام جمعه رشت با بیان اینکه شناخت استعدادهای خود و غیرخود از ویژگی‌های خبرنگار است، تصریح کرد: خبرنگار باید روانشناسی شخصیتی و اجتماعی را مطالعه کند تا بداند طرف مورد خطاب او چه می‌خواهد.
آیت‌الله فلاحتی داشتن اراده درونی را از جمله ویژگی‌های یک خبرنگار برای ارائه پیام‌های صحیح به مخاطبان برشمرد و بیان کرد: خبرنگار باید نوشته‌های خود و مخاطبانش را هدفدار کند زیرا انسان هدفدار موفق است.
وی با اشاره به اینکه اسلحه خبرنگار قلم است، خاطرنشان کرد: خبرنگار باید در جایی که در ساحت مردمان ارزشی به سر می‌برد جهادی عمل کند، مانند آن مجاهدی که در خط مقدم جبهه با دشمنان اسلحه به دست می‌جنگد، اسلحه او قلم است و باید جهادی عمل کند.
نماینده ولی فقیه در گیلان خبرنگار را امین مردم و خدا ذکر کرد و یادآور شد: خبرنگار باید امانتدار باشد زیرا مردم، متولیان و مسئولان قلم را به دست اصحاب رسانه دادند بنابراین خبرنگار امین مردم و دولت است.
آیت‌الله فلاحتی داشتن اطلاعات گسترده نسبت به دنیای پیرامونی را از ویژگی‌های خبرنگار عنوان کرد و افزود: خبرنگاری که از این ویژگی برخوردار نیست نمی‌تواند قلمی عمیق داشته باشد.
امام جمعه رشت با تاکید براینکه اطلاعات دینی خبرنگار باید گسترده باشد، بیان کرد: خبرنگار باید بیانگر دردها و مشکلات جامعه خود باشد و آن را منصفانه بگوید زیرا مسئولان تمام مشکلات را نمی‌توانند ببینند و اگر هم ببینند در ترجیح اولویت‌ها ممکن است غفلت کنند.
آیت‌الله فلاحتی به رهنمودهای امام(ره) مبنی براینکه آن روزی که دنیا ما را منزوی کند در مسیر تعالی و تکامل سیر خواهیم کرد، اشاره کرد و گفت: تمام مسئولان در نظام اسلامی متوجه شدند که تکیه بر توان داخلی، تکیه به مردم و تکیه به جوانان حلال مشکلات است.
وی ادامه داد: اگر مسئولان به این باور برسند تکیه به این مردمی که هشت سال جنگ را نگه داشتند و در برابر همه قدرت‌های پوشالی و ظالم ایستاده‌اند، می‌توانیم به طرف قله‌های مرتفع صعود کنیم.
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه خبرنگار باید قدرت تجریه و تحلیل داشته باشد، تصریح کرد: خبرنگاری که فاقد قدرت تجزیه و تحلیل باشد نمی‌تواند عرصه گردان ساحت های دانش روزآمد مردم باشد.
آیت‌الله فلاحتی ادبیات فارسی را زیباترین ادبیات دنیا دانست و خاطرنشان کرد: خبرنگار باید ادبیات فارسی را بداند تا مطالب را ادیبانه، عالمانه و هوشمندانه به مردم برساند.

۲۰۰۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =