۱۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۷
کد خبرنگار: 2285
کد خبر: 83429546
۰ نفر

برچسب‌ها

مقام امنیتی افغانستان: طالبان در حال شکست است

کابل- ایرنا- معاون وزارت داخله افغانستان گفت: طالبان پس از شروع عملیات الفتح، با برجاگذاشتن ۴ هزار و ۷۶۹ کشته، شکست بزرگی را متحمل شده است.

«خوشحال سادات» روز چهارشنبه طی یک نشست مطبوعاتی در کابل اظهار داشت: طالبان بعد از این‌ که فهمید هیچ دستاوردی در عملیات الفتح ندارد، تغییر تاکتیک داده و دست به حملات انتحاری در شهرهای بزرگ کشور زده است.

حمله انتحاری امروز طالبان به یک قرارگاه پلیس در کابل، 14 کشته و 145 مجروح داشت.

وی افزود: وضعیت جنگ تغییر کرده و نیروهای امنیتی افغانستان با تحرک بیشتر، توانستند بزرگ‌ترین تشکل گروه طالبان را نابود کنند.

سادات تاکید کرد که طالبان با انجام حملات در شهرهای بزرگ، به دنبال ناراضی ساختن مردم از حکومت است. 

طالبان در واکنش به حمله انتحاری امروز در حوزه ششم امنیتی کابل با صدور اطلاعیه ای تاکید کرد که غیرنظامیان در این عملیات مصون ماندند.

در اطلاعیه روز چهارشنبه طالبان آمده است که این عملیات انتحاری توسط « ملا عبدالجبار لوگری» با استفاده از یک خوردو بمب گذاری شده صورت گرفت.

طالبان تاکید دارد به مرکزی حمله کرده است که مسئول جذب و آموزش نظامیان بوده و در هنگام عملیات امروز، 300 نظامی در آن قرارگاه حضور داشتند.

گروه مسلح مخالف کابل در اطلاعیه خود تاکید دارد این حمله را به تلافی کشتار غیرنظامیان و تخریب مساجد، مدارس و بیمارستانها توسط نظامیان دولتی در عملیات های شبانه، انجام داده است.

طالبان تصریح کرد که در این حمله انتحاری به غیرنظامیان آسیبی وارد نشد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =